ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079218
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : KUMKUYU MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/215 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
Erdemli Belediyesi 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/215 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 361 Ada, 2 Parsel, AYAŞ Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Bahse konu taşınmaz; 1 adet açık mutfaklı salon, 3 adet oda, 1 adet banyo+wc, 1 adet ebevyn banyo ve 2 adet balkondan müteşekkil olup kuzey, doğu ve batı cephelidir.İlgili blok Z+4 katlıdır. Islak hacmin yer döşeme kaplaması seramik olup, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Keşif günü ilgili daire, genel olarak tadilattaydı. Tavanlarda asma tavan imalatları devam etmekle beraber, henüz duvarlardaki alçı sıva imalatları da bitmemiş durumdadır. İç kapı ve pervazları Amerikan panel doğramadır fakat bazılarının montajları yapılmamış durumdadır. Vitrifiye, elektrik anahtar prizleri ve mutfak dolabı imalatları eksik durumdadır. Keşif bedeli hesaplanırken bu eksik imalatlar da göz önünde bulundurulacaktır. Dairenin giriş kapısı çelik kapıdır, balkon kapısı ve pencereler pvc doğramadır. Bu dairenin içinde bulunduğu sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmış durumda olup, genel kullanıma açık havuz bulunmaktadır. İlgili dairenin de içinde bulunduğu blok asansörlüdür. İlgili dairenin oturumu 145 m2 dir. Bahse konu taşınmazın içinde bulunduğu parsel, mevcut konut alanı olarak ayrılmış olup; yapıya 10.11.2006 tarihinde Yapı Ruhsatı alınmıştır.
SONUÇ VE KANAAT:Mersin İli , Erdemli İlçesi , Ayaş Mahallesi , 361 ada ve 2 parseldeki bağımsız bölüm:Gözlem ve değerlendirmelerim sonucunda; Kıymet Takdirine konu mesken; kullanılış tarzı, inşaatın nevi ve sınıfı, inşaat yapım tekniğine uygun malzeme+işçilik maliyetleri, piyasa rayiçleri, yıpranmaları, arsa payı dahil, Bayındırlık ve İskan Bakanlığının Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri inşaat sınıfı ve grubuna göre; ayrıca kullanışlık maksadına göre günümüz ekonomik koşullarında değeri.: 170.000,00 TL olup borçlu adına tam hisselidir.
Adresi : Kumkuyu Mah. Ergenekon Cad. No:9 B Larissa 1 Tatil Sitesi B Blok, Kat:4 No:8 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 161/16500
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup; yapılaşma koşulu olarak mevcut yapı korunacak alan olarak işaretlenmiştir.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediyesi 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/215 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR