ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 3+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026243
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : LİMONLU MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 16.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/438 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/438 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 339 Ada, 1 Parsel, LEMAS Mahalle/Köy, Burç Alanı Mevkii, K Blok 3. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu bu bağımsız bölüm, Konut sınıfına girmektedir.Yapı olarak Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli yazlık sitedir, apartman içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemin+4 katlı binanın zemin+3. katında bulunmaktadır. Konum olarak pusulaya göre güneydoğu cepheli olup, yerinde batı-güney cepheli gibi durmaktadır. Site konum olarak yazlık sitelerin bulunduğu bir yerde ve sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın büyük oranda tamamlandığı görülmektedir. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine bakıldığında, yaklaşık olarak 15-20 yaşlarındadır. Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt inşaat alanı 100 m² alan oturumunda olup, 3 adet oda, 1 adet salon+mutfak, 1 adet banyo, 1 adet wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı demir panjur+ahşap kapıdır. Zemin döşeme kaplaması karo seramiktir. Duvar ve tavanı kumlu sıvalı ve boyalıdır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve granit mermer tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar fayans kaplamadır. İç kapılar ve kasaları ahşap doğramadır. Pencerelerin kasa ve kanatları alüminyum doğramadır. Banyosunda vitrifıyeleri tamdır. Banyonun yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır, fakat dökülmüş olan fayanslar görülmüş olup, tadilata ihtiyaç vardır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.Çevresinin büyük oranda yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bahse konu sitede genel kullanıma açık havuz bulunmak ile beraber, blokta asansör var fakat çalışmamaktadır.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir.Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Limonlu Mahallesi, Milli Egemenlik Caddesi, No:207K Ayper Sitesi K Blok 3. Kat No:8 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 130/9090
İmar Durumu : İnşaat tarzı Konut alanı olarak ayrılmış olup; verilmiş ruhsat dışı ilave kat ve yapı yapılamaz olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasındadır
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/438 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR