ERDEMLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mersin/Erdemli'de 2+1 daire mahkemeden satılıktır

ERDEMLİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984261
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 2+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 11:00
Satış Yeri
:
ERDEMLİ ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, Tömük Mah, Kale mevkii,220 Ada, 7 Parsel, V blok, 3. Kat, 6 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz, Tömük Mahallesi, Ziya Erden Tatil Sitesi, V Blok, 3. Kat, no:6 Erdemli mersin adresinde bulunmakta olup, satışa konu dairenin içinde bulunduğu site, Erdemli ilçe merkezine yaklaşık 10 km. Uzaklıkta, Mersin-Antalya karayolunun yaklaşık 500 m güneyinde, sahil bandı üzerinde bulunmaktadır. Satışa konu bağımsız bölümün içinde bulunduğu sitenin çevre düzenlemesi, yeşil alanları, yürüme yolları ve sosyal tesisleri tamamlanmıştır. Site içerisinde 2 adet yüzme havuzu auapark, çim futbol sahası, çocuk parkı, spor alanları, restorant, cafe, market, sosyal alanları bulunmaktadır. Parsel çevresinde lokantalar, marketler, benzin istasyonları ve mesken olarak kullanılan çok katlı siteler mevcuttur. Belediyenin tüm imkanlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz 120 brüt, 100 m2 net alana sahip, kuzey-güney cephelidir, mesken 1 salon, mutfak, 2 oda, 2 banyo, wc, 2 balkon ve giriş-holden oluşmaktadır, zemin döşeme kaplaması mermer, duvar ve tavanları sıva üzeri boyalı, 2 adet banyo zemin ve duvarları seramik kaplamadır, taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap doğrama, pencereler alüminyum çift cam doğramadır, mutfakta tezgah üstü- tezgah altı mutfak dolabı, tezgah üstü mermeri bulunmaktadır. Odalar ve ıslak hacimlerde kartonpiyer asma tavandır. Taşınmazın ısıtma sistemi mevcut olmayıp elektrik ve sıhhi tesisatı kullanılabilir vaziyettedir.
Yüzölçümü : 39.849,05 m2
İmar Durumu :Söz konusu taşınmaz, mevcut onaylı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup, kütle yapı nizamlıdır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satışa Arz şehri
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi binde 5,69, KDV %1,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR