ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 2+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132318
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : ÇEŞMELİ MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 101
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1055 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.04.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:20
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/1055 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 17 Ada, 61 Parsel, Çeşmeli Mahalle, Tekirağacı Mevkii, E Blok 3. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Mevcut kullanım şekli yazlık site olan yapıda bulunan söz konusu mesken; site içerisinde, zemin+10 katlı binanın zemin üzeri 3. katında bulunmaktadır. Konum olarak doğu-batı-kuzey cephelidir. Site konum olarak yazlık sitelerin bulunduğu bir yerde ve sosyal çevre bakımından nezih bir yerdedir. Denize kenarına yaklaşık 50 metre mesafededir. Bina yaklaşık olarak 7-8 yaşındadır. Sitenin ortak kullanım alanları olarak; sitenin etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş olup peyzaj- yeşil alan çalışmaları tamamlanmıştır. Site içerisinde yüzme havuzu, yürüyüş yolları, oturma grupları gibi sosyal kullanım alanları vardır, açık araç otoparkı mevcuttur. Binanın zemin katında sığınak, kapıcı dairesi, yönetim odası gibi ortak kullanım alanları bulunmaktadır. Site tam anlamı ile kullanıma geçirilmiştir. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, haberleşme tesisatı, açık otopark, asansör, ısıtma ve soğutma şekli sistemi klima tesisatı mevcuttur. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın giriş zeminleri mermer ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları ve merdiven dairesi duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer ile kaplanmıştır. Meskenin iç fiziki Özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 117,74 m², net 101,79 m² alan oturumunda olup, 2 adet oda, 1 adet salon+mutfak, 1 adet wc, 1 adet banyodan ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik doğrama kapıdır. Zemin döşeme kaplaması odalarda laminant parke olup, mutfak ve holde seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı alçı sıvalı ve saten boyalıdır. Tavanlarda kısmen dekoratif süsleme amaçlı alçıpan plakalardan yapılma asma tavan vardır. Salon ve mutfak bir arada olup mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar dekoratif taş kaplamadır. Antre kısmında ahşap doğramadan vestiyer dolabı yapılmıştır. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları amerikan panel pres doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc plastik doğramadır. Banyosunda duş yeri, lavabo ve gömme rezervuarlı wc klozeti bulunmaktadır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Çevresinin yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. D-400 Devlet karayolunun güneyinde ve yaklaşık 1600 m. uzaklıktadır. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı için İnşaat Yapı Ruhsatı alınmıştır. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Çeşmeli Mah. Sahil Cad. No: 17 Holiday Nira Sitesi E Blok K:3 No:6Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 117,74 m2
Arsa Payı : 50/5110
İmar Durumu : İmar planında konut alanı olarak ayrılmış olup; yapılaşma yoğunluğu E=0.90'dır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında, tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 21/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1055 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR