ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 2+1 daire icradan satılıktır Düzeltme İlanına Git

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01119994
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 2+1
: 99
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/365 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2020 12:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 12:00
Satış Yeri
:
Erdemli Beledye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2014/365 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 339 Ada, 1 Parsel, Lemas Mahalle, Burç Alanı Mevkii, F Blok 4. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Kat irtifaktı mimari projesine ve yerinde yapılan İncelemeye göre taşınmazın bulunduğu site A'dan K'ya kadar adlandırılmış 10 bloktan oluşmaktadır. Sitenin dört tarafı duvarla çevrili, açık yüzme havuzu, bahçe düzenlemesi mevcuttur. Betonarme tarzda inşa edilmiş olan bina, zemin+4 normal kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi normal sıva üzeri plastik boyalı, giriş sahanlığı zemini karo mozaik kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva Üzeri plastik boyalıdır. Merdiven basamakları karo mozaik kaplamalı, merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina asansörsüzdür. Kat irtifaktı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre taşınmazın kullanan alanı net 99,25 m²,brüt 116,35 m²dir. Merdivenden çıkınca sol taraftaki meskendir. Kuzey-güney olmak üzere 2 cephesi olan mesken İki oda, bir salon+mutfak, iki balkon, bir wc, bir banyo, bir antreden oluşmaktadır. Giriş kapısı demir panjurlu ahşap kapıdır. İslak zeminleri seramik kaplamalı, oda ve salon zeminleri karo mozaik parke kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalı, iç kapılan ahşap, dış doğramaları pencereleri pvc, kapılan alüminyum, mutfak dolabı mdf, tezgahı granit, banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplamalı vitrifiyekri klozet Lavabo duşakabin şeklindedir. Üçüncü sınıf inşaat sınıfında kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Deniz ve havuz manzaralıdır.
Adresi : Limonlu Mah. Milli Egemenlik Cad. No: 207 Ayper Sit. F Blok Kat:4 Daire:8 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 116,35 m2
Arsa Payı : 110/9090
İmar Durumu : Mevcut yapı korunacak alan. Verilmiş ruhsat dışında ilave kat veya yapı yapılamaz
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında, tapu kaydında mevcttur.
1. Satış Günü : 13/03/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Beledye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/365 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR