ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 2+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112000
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : AYAŞ MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/332 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:20
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/332 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 125 Ada, 1 Parsel, Ayaş Mahalle, Yusufalanı Mevkii, B Blok 2. Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm Şehirlerarası yol olan Mersin Bulvarına 180 m, denize 260 m mesafededir. Meskenin bulunduğu binanın çevresinde çok amaçlı kullanılan yazlık sitelerin varlığı tespit edilmiştir. Bina ve davaya konu taşınmazın bulunduğu bölgede belediye alt tesisleri tam olup davaya konu mesken tam olarak faydalanmaktadır. Toplu taşıma araçlarına ulaşım kolaydır. Daire brüt 120 m2, net 102 m2' dir. Bina içerisinde asansör bulunmaktadır. Mesken, binanın 2. Katında bulunmaktadır. 2 oda 1 mutfak-salon, 2 balkon, 1 banyo ve wcden oluşmaktadır. Mutfak tezgahı mermer olup, üst ve alt dolaplar tamdır. Banyoda duşakabin vardır. Islak zeminler harici yerler parke, ıslak zeminler seramik kaplamadır. Pencereler ve balkon kapısı PVC'dir. Daire içi kapılar laminanttır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Ayaş Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. Kumkuyu Tatil Sitesi B Blok No: 28 Kat:2, Daire No: 5 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 46/5350
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup, mevcut yapı korunacak alandır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Mimari projesi üzerinde bağımsız bölüm numarası değiştirilmiştir. Detaylar dosyasında, tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/332 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR