ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 2+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943060
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2913 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:40
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/2913 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 105 Ada, 34 Parsel, Kızkalesi Akdeniz Mahalle, Mihtan Alanı Mevkii, 2. Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın içinde bulunduğu bina zemin + 4 normal kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi normal sıva üzeri plastik boyalı, giriş kapısı demir doğrama, sahanlığı zemini karo mozaik kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven basamakları karo mozaik kaplamalı, merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina asansörsüzdür. Bina yaklaşık 21 yaşındadır. Kat irtifaklı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemeye göre 2. katta yer alan taşınmazın kullanım alanı net 85m², brüt 97m²'dir. Kuzeybatı - kuzeydoğu - güneydoğu olmak üzere 3 cephesi olan mesken iki oda, bir salon, mutfak, bir banyo+wc, iki balkon, antre ve holden oluşmaktadır. Giriş kapısı demir panjurlu ahşap kapıdır. Tüm zeminleri seramik kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalı, iç kapıları amerikan panel, dış doğramaları pencereleri pvc, mutfak dolabı mdf, tazgahı granit, banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplamalı vitrifiyeleri tamdır. Orta - altseviyede bakımlıdır. Taşınmaz denize yaklaşık 100 m mesafede olup denizi görmemektedir. 20/08/1997 tarih ve 1997/25 sayılı yapı kullanma izin belgesi mevuttur.
Adresi : Kızkalesi Mah. Karanfil Sok. Bina No: 5 Çıtak 3 Apt. Kat:2 Daire:6Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 97 m2
Arsa Payı : 6/56
İmar Durumu : Turizm tercihli 2. konut alanı
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2913 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR