ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 2+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909145
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1041 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/1041 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 142 Ada, 1 Parsel, Arpaçbahşiş Mahalle, Saz Mevkii, B Blok 2. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu Yazıhan İnşaat Yardımcılar Sitesi etrafı duvarla çevrilidir, ancak çevre düzenlemesi henüz tamamlanmamış olup bina inşaatı yeni tamamlanmış durumdadır. Parselin kuzeybatısındaki blok olan B Blokta yer alan taşınmazın bulunduğu betonarme tarzda İnşa edilmiş olan bina, zemin+11 normal kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi normal sıva üzeri plastik boyalı, giriş sahanlığı zemini mermer kaplamalı, duvar ve tavanları normal sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven basamakları mermer kaplamalı, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada çift asansör vardır. Kat irtifakına esas mimari projesine göre yapılan incelemeye göre 2. katta yer alan taşınmazın kullanım alanı net 80 m², brüt 108 m²'dir. Kuzey-güney-doğu cephesi olan mesken İki oda, bir salon+mutfak, balkon, wc-banyo, antre ve holden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Antre, hol ve ıslak zeminleri seramik kaplamalı, oda ve salon zeminleri seramik kaplamalı, duvar ve tavanları alçı sıva üzeri boyalı, iç kapıları Amerikan panel, dış doğramaları pencereleri pvc, mutfak dolabı mdf, tezgahı yok, banyoda duvarlar ve zemin seramik kaplamalı vitrifiyeleri yoktur. 1. sınıf inşaat sınıfında kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Taşınmaz inşaat halindedir. İnşaat seviyesi yaklaşık %95'tir.
Adresi : Arpaçbahşiş Mah. 203 Sok. Yazıhan İnşaat Yardımcılar Sitesi B Blok Kat:2 Daire:3Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 108 m2
Arsa Payı : 30/2400
İmar Durumu : Konut alanı E= 1,50, Hmaks= 15,50m
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli Mersin
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1041 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR