ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 2+1 daire icradan satılacaktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945006
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : TÖMÜK MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1214 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/1214 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 15 Ada, 62 Parsel, Tömük Mahalle, Kale Mevkii, B2 Blok 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Bahse konu bağımsız bölüm; Bodrum kat dahil 5 katlı betonarme bir yapının zemin üzeri birinci katındadır ve brüt 80 m²'lik oturuma sahip mesken vasıfındadır. Denize yakın ve ara yola 5m mesafelidir. Trafik akışının yaz aylarında yoğun olduğu bir mevkidedir. Bahse konu bağımsız bölümün yer döşeme kaplaması karo seramik olup, duvar ve tavanlar ise kumlu sıva üzeri boyalıdır. Pencere doğramaları ahşap doğrama olup, iç kapı kanat ve kasaları ise yine ahşap doğramadır. Giriş kapısı demir panjur ve ahşap doğrama kapıdır. Bahse konu mesken, 1 adet mutfak, 2 adet oda, 1 adet salon, 1 adet banyo, 1 adet wc ve balkonlardan oluşmaktadır. Mesken doğu - batı cephelidir, ayrıca içinde bulunduğu sitenin ise çevre peyzaj düzenlemesi tamamlanmış olup, genel kullanıma açık havuz da bulunmaktadır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, ısıtma şekli sistemi soba mevcuttur. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Bina dış giriş kapısı demir doğrama kapıdır. binanın giriş zeminleri mermer mozaik ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer mozaik ile kaplanmış olup, demir doğrama korkulukları vardır. Ulaşım sorunu olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahipir.
Adresi : Tömük Mah. 411 Sok. No: 6 Yükselen Sitesi B2 Blok Kat:1 No:3Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 12/608
İmar Durumu : TTA (Turizm 2. Konut Yerleşme Alanları) olaak planlanmış olup, inşaat yoğunluğu E= 2.00'dır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasnıda mevcuttur.
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca KDV'den muaf olup, Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1214 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR