ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 2+1 daire icradan satılacaktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889795
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : TÖMÜK MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 112
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 13
Binadaki Kat Sayısı : 14
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/94 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/94 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 220 Ada, 7 Parsel, Tömük Mahalle, Kale Mevkii, P Blok 13. Kat 26 Nolu Bağımsız Bölüm Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan mesken, zemin + 14 katlı binanın zemin üzeri 13. katında bulunmaktadır. konum olarak doğu - batı cepheli, denize yakın, yaz turizminin yoğun olduğu bir noktadadır. Çevrede yapılaşmanın tamamlandığı görülmektedir. Bina yaklaşık 15 - 20 yaşlarındadır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur. Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Sitenin açık havuzu mevcut olup, bloklar asansörlüdür. Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 112 m² alan oturumda olup, 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet yatak odası, 2 adet banyo + wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı demir panjur ve ahşap kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfağın alt - üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları press amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır. Ayrıca dairede dekoratif süsleme amaçlı kantonpyier de vardır.
Adresi : Tömük Mah. Kale Cad. No: 1P Ziya Erden Tatil Sitesi P Blok Kat: 13 No: 26Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 112 m2
Arsa Payı : 10/7460
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında konut alanı olarak ayrılmış olup, krokisinde işaretli kütlelere göre işlem yapılması gerekir (Detaylar dosyasında mevcuttur.)
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR