ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 2+1 daire icradan satılacaktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888702
Şehir : Mersin / Erdemli
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/691 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 15:30
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans salonu 4. Kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/691 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 896 Ada, 8 Parsel, KOYUNCU Mahalle/Köy, GÜZELOLUK YOLU Mevkii, 3. Kat 7 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu bağımsız bölüm, Konut sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda: Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevi lerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli apartman dairesi olan söz konusu mesken; apartman içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemin+4 katlı binanın zemin üzeri 3. katında bulunmaktadır. Konum olarak kuzey, güney ve batı cephelidir. Yapı konum olarak ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın kısmen tamamlandığı görülmektedir. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 3-4 yaşındadır.Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt inşaat alanı 105 m² alan oturumunda olup, 2 adet oda, 1 adet açık mutfaklı oturma odası, 1 adet banyo, 1 adet wc ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik, duvar ve tavanı alçı sıvalı ve boyalıdır. Mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve granit mermer tezgahı mevcuttur. Alt ve üst mutfak dolapları arası tezgah üstü duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları Amerikan panel doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Banyosunda vitrifiyeleri tamdır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.Çevresinin büyük oranda yapılaşmış olduğu ve ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bahse konu yapıda asansör bulunmaktadır.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Akdeniz Mahallesi, Gülden Ağa Sokak, Yıldız Apartmanı No:31 Kat:3, Daire No:7Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 105 m2
Arsa Payı : 105/930
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu arsa, Belediye İmar Planı içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı olarak ayrılmış olup; ayrık yapı nizamlı ve 5 kata imarlıdır, E=1.50dir.
Kıymeti : 160.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :İmar düzenlemesine alınmıştır. Yönetim Planı 11/11/2015
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans salonu 4. Kat Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/691 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR