ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 140 m² dubleks ev icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153924
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : KOCAHASANLI MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 24.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2064 ESAS
Muhammen Bedeli
:
532,800 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ
2019/2064 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 1119 Parsel, Kocahasanlı Mahalle, Avşar Mevkii, Taşınmaz üzerinde 1 adet dubleks mesken ve 1 adet kargir yapı bulunmaktadır. Bahse konu dubleks meskenin zemin katında 1 adet mutfak, 1 adet oturma odası, 1 adet oda, 1 adet wc ve 1 adet balkon bulunmaktadır. Üst katında ise; 2 adet yatak odası, 1 adet banyo ve 1 adet balkon bulunmaktadır. Bahse konu meskenin yer döşemesi odalarda ağaç parke, koridorlarda ise seramiktir. Duvar ve tavanları kumlu sıva üzeri boyalıdır. İç kapı kanat ve kasaları ise ahşap doğrama olup, pencereleri pvc doğramadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Bahse konu yapının bodrum katında ise bir adet küçük depo niteliğinde kullanılan bir alan bulunmaktadır. Mutfağın alt ve üst dolapları tamdır. Islak hacimlerin yer döşemesi seramik olup, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. İlgili yapı brüt 230 m² oturumunda olup, net 140 m²'dir. Buradaki net alan ile brüt alan arasındaki farkın çok çıkmasının nedeni, depo olarak kullanılan alan emsale girmemekte olmasındandır. Ayrıca ilgili parselde brüt 40 m² oturumunda olan kargir eski bir yapı bulunmaktadır. Taş duvar yardımı ile yapılmış olup, eski ve bakımsız durumdadır. Ulaşım sorununun olmadığı görülmektedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir. Taşınmaz Kırmızı renkli Akdeniz Toprağı(TerraRossa)toprak gurubu içerisinde yer almaktadır. Bünye bakımından Killi_Tm olup orta derin toprak profiline sahiptir. Topraktaki total kirecin oranı yüksektir. Tarımsal olarak zengin bitki besin elementlerinin olduğu, strüktürü iyi olan bir toprak bünyesine sahiptir. Toprağın kullanımını kısıtlayıcı tuzluluk ve sodyumluluk, drenaj vb. sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz kuru ve sulu tarıma uygundur. Taşınmaz üzerinde; 30 Adet Zeytin (15-20) Yaş, 3 Adet İncir (15-20) Yaş, 1 Adet Ceviz (5-6) Yaş, 1 Adet Limon (5-6) Yaş, 3 Adet Nar (5-6) Yaş, 1 Adet Portakal (5-6) Yaş, 1 Adet Yenidünya (5-6) Yaş bulunmaktadır.
Adresi : Kocahasanlı Mah. Kerim Kiya Cad. No: 123Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 1.660 m2
İmar Durumu : Belediye imar planı içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında sera alanı olarak ayrılmış olup, parselde ihdas işlemi yapılması gereklidir.
Kıymeti : 532.800,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu Erdemli MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2064 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR