ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 125 m² 2+1 yazlık daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183213
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : TÖMÜK MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 2+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 11
Binadaki Kat Sayısı : 15

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/730
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.08.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
09.10.2020 09:30
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ
2015/730 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 215 Ada, 3 Parsel, TÖMÜK Mahalle/Köy, G Blok 11. Kat 21 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz konut sınıfına girmektedir. Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan yapıda bulunan söz konusu mesken; apartman içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemin+15 katlı binanın zemin üzeri 11. katında bulunmaktadır. Konum olarak doğu-batı cephelidir. Bina konum olarak denize yakın olup, yaz turizminin yoğun olduğu bir noktadır. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın tamamlandığı görülmektedir. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 15 yaşlarındadır.Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, Elektrik tesisatı, Haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur.Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın giriş zeminleri mermer ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları ve merdiven dairesi duvarları alçı sıva üzeri boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer ile kaplanmıştır. Sitenin açık havuzu mevcut olup, bloklar asansörlüdür.Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 125 m² alan oturumunda olup, 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet yatak odası, 1 adet wc, 1 adet banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları Amerikan press doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Tavanlarda dekoratif süsleme amacıyla yapılmış kartonpiyer bulunmaktadır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. ikinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Tömük Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Sk. No:23, Doğan Aqua Park Tatil Sitesi G Blok K: 11 No:21 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 14/17430
İmar Durumu :İnşaat tarzı Tercihli Turizm Alanı olarak planlanmış olup, verilmiş ruhsat dışında ilave kat ve yapı yapılamaz olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 215 Ada, 3 Parsel, TÖMÜK Mahalle/Köy, G Blok 11. Kat 22 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz konut sınıfına girmektedir. Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Mevcut kullanım şekli yazlık daire olan yapıda bulunan söz konusu mesken; apartman içerisinde bulunmaktadır. Mesken, zemin+15 katlı binanın zemin üzeri 11. katında bulunmaktadır. Konum olarak kuzey-doğu-batı cephelidir. Bina konum olarak denize yakın olup, yaz turizminin yoğun olduğu bir noktadır. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın tamamlandığı görülmektedir. Binanın yapıldığı dönemdeki malzeme özelliği ve kalitesi ile işçilik çeşitliliğine baktığımda, yaklaşık olarak 15 yaşlarındadır.Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu. Elektrik tesisatı, Haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur.Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır. Binanın giriş zeminleri mermer ile kaplanmıştır. Giriş yan duvarları ve merdiven dairesi duvarları alçı sıva üzeri boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer ile kaplanmıştır. Sitenin açık havuzu mevcut olup, bloklar asansörlüdür.Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; brüt toplam inşaat oturum alanı 125 m² alan oturumunda olup, 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet yatak odası, 1 adet wc, 1 adet banyo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin döşeme kaplaması seramik kaplamadır. Duvar ve tavanı alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Mutfağın alt-üst dolapları mdf ahşap doğramadır ve mermer tezgahı mevcuttur. Dairenin iç kapı kasa ve kanatları Amerikan press doğramadır, pencerelerin kasa ve kanatları ise pvc doğramadır. Tavanlarda dekoratif süsleme amacıyla yapılmış kartonpiyer bulunmaktadır. Islak hacimlerin yerleri seramik olup duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Dairenin elektrik ve sıhhi tesisatı tam ve çalışır durumdadır.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir.ikinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Tömük Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Sk. No:23, Doğan Aquapark Tatil Sitesi G Blok K:11 No:22 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 14/17430
İmar Durumu :İnşaat tarzı Tercihli Turizm Alanı olarak planlanmış olup, verilmiş ruhsat dışında ilave kat ve yapı yapılamaz olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 09/10/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/730 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2020
(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR