ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Erdemli'de 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155237
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : ALATA MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 10
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/687 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
22.06.2020 10:20
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2019/687 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 392 Ada, 43 Parsel, ALATA Mahalle/Köy, 10. Kat 19 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Şehirlerarası yol olan Alparslan Türkeş Bulvarına 70m'dir.Davaya konu meskenin bulunduğu binanın çevresinde sağlık ocakları okullar vb sosyal tesisler bulunmaktadır. Bina ve davaya konu taşınmazın bulunduğu bölgede belediye alt tesisleri tam olup davaya konu mesken tam olarak faydalanmaktadır. Toplu taşıma araçlarına ulaşım kolaydır.Daire brüt 140 m², net 120 m²' dir. Bina içerisinde asansör bulunmaktadır.Davaya konu mesken 3 oda 1 mutfak, 1 salon, 2 balkon 1 banyo, 1 wc ve 1 ebeveyn banyodan oluşmaktadır. Mutfak tezgahı mermer olup, üst ve alt dolaplar tamdır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Islak zeminler harici yer döşemeleri parkedir. Islak zeminlerin yer döşemeleri seramiktir. Balkon kapısı ve pencereler PVC doğrama, oda kapıları ise laminanttır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır.
Adresi : Alata Mah.Kalfe Sokak Körfez Apt. Kat:10 No:19 Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 136/3002
İmar Durumu : Detaylar dosyasındadır
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasındadır
1. Satış Günü : 27/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 22/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/687 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR