ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Erdemli'de 1+1 daire icradan satılacaktır

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925177
Şehir : Mersin / Erdemli
Semt-Mahalle : KARGIPINARI MAH. / ERDEMLİ
Oda Sayısı : 1+1
: 70
Bina Yaşı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1121 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
100000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2018/1121 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 54 Ada, 3 Parsel, Kargıpınarı Mahalle, Karayer Mevkii, 10. Kat. 39 Nolu Bağımsız Bölüm Bahse konu taşınmaz; Z+10 katlı betonarme bir yapının Z+10. katında bulunmaktadır. 1 adet açık mutfaklı oturma odası, 1 adet oda, 1 adet banyo+wc ve 1 adet balkondan müteşekkil olup güney cephelidir. Islak hacmin yer döşeme kaplaması seramik olup, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Bu meskenin yer döşeme kaplaması laminant parke, duvar ve tavanlar ise alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı olup; iç kapı kanat, kasa ve pervazları amerikan panel doğramadır, ayrıca balkon kapısı ve pencereler pvc doğramadır. Mutfakta tezgah altı ve üstü dolapları, tezgah üstü mermer imalatları ile dairenin sıhhi tesisat ve elektrik tesisat işleri tamdır. Bu dairenin içinde bulunduğu sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmış durumda olup, genel kullanıma açık havuz bulunmaktadır. İlgili dairenin de içinde bulunduğu blok asansörlüdür. İlgili dairenin oturumu brüt 70 m²dir. Mevcut kullanım şekli yazlık dairedir. Çevreye baktığımızda yapılaşmanın bir kısmının tamamlandığı görülmektedir. Bina yaklaşık 2-3 yaşlarındadır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; kanalizasyon, şehir suyu, elektrik tesisatı, haberleşme tesisatı, ısıtma ve soğutma şekli sistemi soba tesisatı mevcuttur.
Adresi : Kargıpınarı Mah. Nilüfer Sok. No: 13 Hft Konutları 3Kat: 10 No: 39Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 70 m2
Arsa Payı : 2/124
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli imar planında TTA alanı olarak ayrılmış olup, E= 1.20 olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı 4. Kat Nikah ve Konferans Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1121 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR