AYDINCIK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Aydıncık'ta daire icradan satılıktır

AYDINCIK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985056
Şehir : Mersin / Aydıncık
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEY 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:20
Satış Yeri
:
Aydıncık Adliyesi Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AYDINCIK (MERSİN) İCRA DAİRESİ

2015/69 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Mersin İl, Aydıncık İlçe, 2272 Parsel, AYDINCIK Mahalle/Köy, Cumhuriyet Mevkii, 1. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm de kayıtlı Taşınmaz batı sınırının yol. dogu-batı ve kuzey inde tapulu mülkiyetlerin olduğu ve bu mülkiyetler de boş arsa ve evler olduğu ve taşınmaz içerisinde, betonarme karkas sistemde I1 adet 4( zemin+3) katlı bina olduğu, binanın her katında ikişer adet mesken bulunduğu, parsele kal irtifakı tesis edildiği. Taşınmazın meyli ise iş makinası ile düz hale getirilmiştir. Parsel, belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine adliye sarayı ve hükümet konağına, sosyal tesislere ve alışveriş merkezlerine yakın. Mersin-Antalya yoluna kuş uçuşu 70 metre. Aydıncık ilçe merkezine 1400 metre. Aydıncık devlet Hastanesine 150 metre. Akdeniz'e 200 metre uzaklıktadır. Yapının giriş kapısı demir kapı taban döşemesi seıpmik kaplama iç kapılar ahşap mutfak tezgahının mermer olduğu saplandı. Bunun dışında dış kapı pehcere doğramalarının plastik doğrama balkon küpeşte üstü korkuluklarının demir doğrama olduğu gözlemlendi. Tapu Müdürlüğümde bağımsız bölümün kat irtifakına esas mimari projesine göre 4 nolu bağımsız bölüm iiç oda. salon, mutfak, banyo,antre ile 3 balkondan müteşekkil olup brüt 106 m: yüzölçümündedir. Yalnız proje dışında dairenin yola bakan cephesindeki balkon bölümünün bir kısmı odaya katılmak üzere değişiklikler yapıldığı gözlemlendi. Taşınmazın kuze' indeki 3 nolu meskenin ise; henüz inşaatı tamamlanmamış olup sadece yapı karkası yapılmış duvarları mevcut olmayan boş kaba inşaat halindedir. Bunun yanında Binanın ana merdiveni kaba betondur. Henüz kaplaması sapılmamış olduğu gözlemlendi. Asansör bölümü bulunmayan bina yaklaşık 15 seneliktir.
Adresi : Aydıncık Mah. Cumhuriyet Mevkii 2272 Nolu Parsel 1. Kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm Aydıncık / Mersin
Yüzölçümü : 510,88 m2
Arsa Payı : 4/32
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında olup parsele yapılaşma koşulları Ayrık Nizam
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Aydıncık Adliyesi Önü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR