AYDINCIK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Aydıncık'ta 2 katlı bahçeli ev icradan satılıktır (Hisse satışı)

AYDINCIK İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984995
Şehir : Mersin / Aydıncık
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / AYDINCIK
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/39 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
9,675 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
AYDINCIK ADLİYE BİNASI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AYDINCIK (MERSİN) İCRA DAİRESİ

2018/39 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Aydıncık İlçe, 694 Parsel, AYDINCIK Mahalle/Köy, Merkez Mevkii, Parsel üzerinde bir adet iki katlı ev ile çeşitli cins ve yaşlarda meyve ağaçları bulunmaktadır. Parsel topoğrafik olarak düz, geometrik olarak da dikdörtgen şeklindedir. Parsel Antalya-Mersin karayoluna cephelidir. parsel üzerinde bir adet iki katlı ev ile çeşitli cins ve yaşlarda meyve ağaçları bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan Ev 38.73 m2 taban oturumlu olup iki katlıdır. Yaklaşık 45-50 seneliktir. Taş duvarlı beton tavanlıdır. Doğramaları ahşap, PVC ve demir profildir. Parsel üzerinde bulunan ağaçlar incir 30 üzeri adet, kaysı 10-15 adet, y.dünya 10 adet, nar 10 adet,zeytin 20 üzeri adet,limon 30 adet,dut 15 adet'tir.Kıymet takdirine konu parsel sahil şeridi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle parsele yapılaşma imkanı bulunmamaktadır. Parsel Antalya-Mersin D400 karayoluna cephelidir. Taşınmaz hisseli olup satışa konu hisse 8/64 hissedir. Taşınmaz hisseli olması halinde satışının kesinleşmesi halinde ihale alıcısına taşınmaz fiilen teslim edilemeyecektir.
Adresi : Aydıncık Mahallesi, Merkez Mevkii, 694 Parseldir. Parsel Antalya-Mersin Karayoluna Cepheli Olup Kuş Uçuşu Aydıncık Devlet Hastanesine Ve Belediye Binasına 2 Km Alışveriş Merkezlerine 350 Metre Uzak Aydıncık / MERSİN
Yüzölçümü : 259,00 (Borçlunun Hissesi tüm taşınmazda 8/64'tür)
İmar Durumu : İnşaat tarzı1/1000 ölçekli uygulama imar planında sahil şeridi içerisinde yer almaktadır
Kıymeti : 9.675,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İş bu parsel 1. derece Sit Alanıdır.
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AYDINCIK ADLİYE BİNASI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/39 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR