ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Anamur'da kargir ev ve bahçesi icradan satılacaktır

ANAMUR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944307
Şehir : Mersin / Anamur
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / ANAMUR
: 530
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/116 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,750 TL
Birinci Satış Günü
:
18.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Anamur Belediyesi Meclis Salonu, Belediye Ana hizmet Binası Zemin KatAnamur /Mersin

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ANAMUR İCRA DAİRESİ

2018/116 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin ili , Anamur ilçesi, Yıldırım beyazıt mah. Çirişburnu mevkii 307 ada 21 parsel sayılı 530 m2 miktarlı kargir ev ve tarlası vasfında taşınmaz.Parsel üzerinde bir adet ev ile çeşitli cins ve yaşlarda meyve ağaçları bulunmaktadır. Parsel topoğrafik olarak düzdür. Parsel şehir merkezine , adliye sarayı ve hükümet konağına ,sosyal tesislere , alışveriş merkezlerine uzaktır. Parsel doğudan ve batıdan yola cephelidir.Parsel üzerindeki ev betorerme karkas sistemde inşa edilmiş olup iki katlıdır. Evin bir kısmı yola tecavüzlü olup parselde kalan kısmı 86,50 m2 dir. Doğramaları PVC ,ahşap ve demir profildir. İçi ve dışı sıvalıdır. Yaklaşık 20-25 seneliktir.Evin Parselde kalan kısmının değeri 95.000,00 TL dir. Parsel içinde binanın çevresinde ve sınır bölgelerinde çeşitli mevye ağaçları bulunmaktadır. Meyve ağaçlarının cinsi ve mikktarı dosyadaki raporda mevcut olup ; karadut, ceviz, yenidünya, zeytin, erik , portakal,T. hurması, murt, ve incir den oluşan 25 civarı ağacın toplam değeri 6.250 TL dir. Parselin içerisindekiler ile birlikte tamamının değeri. 180.750,00 TL dir.
Yüzölçümü : 530 m2
Arsa Payı : Tam (Borçlu S.Ç 3/16 , EÇ .3/8 . M.A 7/16 olmak üzere)
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Anamur Beldiyesi tarafından düzenlenmiş yazıda , parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde yer aldığı , parselin bir kısmının ticari, bir kısmının konut alanında yer aldığı ,
Kıymeti : 180.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yer aldığ gibidir.
1. Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Anamur Belediyesi Meclis Salonu, Belediye Ana hizmet Binası Zemin KatAnamur /Mersin -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/116 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR