MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de kargir ev ve bahçesi icradan satılacaktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907366
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : KAZANLI MAH. / KARACAİLYAS
: 220
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4405 ESAS
Muhammen Bedeli
:
555,513 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/4405 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 413 Ada, 11 Parsel, KAZANLI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, KARGİR EV VE BAHÇESİ ana taşınmaz üzerinde, betonarme karkas olarak inşa edilen, toplam oturumu yaklaşık,220 m2 olan, 44/1 ve 44/2 kapı nolu, iki ayrı mesken olarak kullanılan, düz damlı, dışı sıvalı badanalı yapı bulunmaktadır. Yapı haricindeki alan toprak işlemesi yapılmış olup,halen boş durumdadır. Parsel geometrik olarak düzgün, topoğrafik olarak düzdür.Batıda yer alan, kuzey-güney-batı cepheli mesken,3 oda+salon+mutfak+antre+ lavabo-wc den oluşmakta olup, giriş kapısı ahşap, iç kapılar sunta kaplı ahşap, pencereler dışı demir korkuluklu pvc doğrama, zeminler beton mozaik kaplı, duvarlar sıvalı plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı suni mermer dolaplar sunta kapaklı dolaptır. Doğuda yer alan, güney-kuzey-doğu cepheli mesken, 2 oda+oturma odası-mutfak+banyo+antre-hol ve lavabo-wc den oluşmaktadır.Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapıdır. Mutfak, antre-hol ve ıslak hacim zeminleri ve duvarları seramik kaplı, oda zeminleri karo kaplıdır. Pencereler demir korkuluklu pvc doğramadır.Duvarlar sıvalı plastik boyalıdır.Halen iki ayrı mesken olarak kullanılan yapı, 3 sınıf, A grubu yapı sınıfındadır. Konum olarak taşınmaz,Kazanlı Polis Merkez Amirliğinin yaklaşık 275 m doğusunda, İstiklal Caddesinin 30 m güneyinde yer almaktadır. Ulaşım, Mersin-Kazanlıarası hizmet veren toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Taşınmaz mahalle merkezine yakın konumda olup, yakın çevresindebenzer parseller ve iki üç katlı yapılar yer almaktadır.
Adresi : Hürriyet Mahallesi İstiklal-4 Caddesi 44/1-44/2 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 2.823,42 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu :AkdenizBelediye Başkanlığından edinilenimar planı örneğine ve edinilen bilgiyegöre, belirtilenparselin, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, kısmen imar yoluna terk edilmesi gereken,bir bölümü,serbest nizam 3 kata imarlı, bir bölümü de, ayrık nizam 3 kata imarlı konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 555.513,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu KaydındakiGibidir
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4405 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR