MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de dubleks daire icradan satılacaktır

MERSİN 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941765
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : MAHMUDİYE MAH. / ÇANKAYA
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13040 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 8. İCRA DAİRESİ

2018/13040 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Mersin İli, Akdeniz İlçesi, Mahmudiye Mahallesi, Zeytinlibahçecaddesi Mevkii, 184 ada, 5 no.lu parselde 82,50 m² yüzölçümlü, 8/22 arsa paylı, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre 3+4. Kat, 4 no.lu bağımsız bölüm MESKEN-DUBLEKS niteliğinde olup, taşınmazın tamamı borçlulardan Necdet ÇOKAÇAR (Ali oğlu) adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Özellikleri: Parsel üzerinde bitişik nizam şeklinde yapılmış, Zemin+Asma+4 normal katlı, III-B yapı grubunda inşa edilmiş, işhanı bulunmaktadır. Parsel üzerindeki işhanına batı cepheden Zeytinli Bahçe Caddesi üzerinden girilmektedir. Binanın zemin ve asma katında bir dükkan, 1. ve 2. normal katında birer mesken, 3+4. Katında tek dubleks mesken olmak üzere toplam apartmanda 4 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama, ortak alan yer döşemeleri merdiven basamakları dahil dökme mozaik döşeme, ortak alanlar duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalı, merdiven korkulukları demir doğramadır. Apartmanda asansör boşluğu oluşturulmasın karşın, bu bölüm duvar üzeri sıva+boya ile kapatılmıştır.
3+4. Kat, 4 no.lu bağımsız bölüm DUBLESK MESKEN; Kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde; 3. normal kattan girişli dubleks mesken olmasına karşın yerinde; 3. normal kattan, 4. Normal kata çıkış iç merdiveni yapılmamış olup 4. normal kattan ayrı giriş verilerek iki ayrı bağımsız bölüm oluşturulmuştur. Bu şekli ile 3. normal kat; salon, mutfak, wc, antre ve balkon (projesinde salonda bulunması gereken balkon hacmi kaldırılarak, salona dahil edilmiştir) hacimlerinden oluşmakta. 3. normal katın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik+parke döşeme, ıslak zemin yer ve duvarlarının yarısına kadar olan bölümleri seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri sıva üzeri plastik boyalı (mutfağa denk gelen bölüm duvarlarında su sızmasına bağlı yer yer sıvaların dökülmüş olduğu görülmektedir), tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcut olup mutfak altı ve üstü dolapları yeni ve takılı vaziyettedir. Bu şekli ile 4. normal kat; 2 oda, mutfak, banyo+wc, antre (projesinde küçük odanın olduğu bölümdeki balkon hacmi kaldırılarak, odaya dahil edilmiştir) ve balkon hacimlerinden oluşmakta. 4. normal katın giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı doğrama, pencereleri sert pvc doğrama, yer döşemeleri seramik döşeme, ıslak zemin yer ve duvarlarının yarısına kadar olan bölümleri seramik döşeme ve kaplama, diğer duvar hacimleri sıva üzeri plastik boyalı tavanlarda kartonpiyer çalışmaları mevcut olup mutfak altı ve üstü dolapları eski ve takılı vaziyettedir. Taşınmazın 3.normal katının işyeri, 4.normal katının ise mesken olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Taşınmaz Brüt: 158,75 m², Net: 125,25 m² hacimlidir.
Konumu:Taşınmaz Mersin Vergi Dairesi Başkanlık Binası'nın yaklaşık 500 m güneyinde Kuvai Milliye Caddesine cepheli konumludur. Bölgede bulunan taşınmazların büyük bölümü eski yüksek katlı apartmanlardan oluşmaktadır. Alacak konusu taşınmazın yaklaşık 100 m güneyinde İstiklal Caddesi, yaklaşık 500 m kuzeyinde Gökdelen İş Merkezi+Mersin Adliye Sarayı, yaklaşık 100 m doğusunda Kuvai Milliye Caddesi, yaklaşık 250 m batısında Soğuksu Caddesi ile taşınmaza yürüme mesafesinde okul, cami, sağlık ocağı, kamu kurumları, banka şubeleri vb sosyal donatılar mevcuttur. Bölge belediyenin tüm imkânlarından yararlanılmakta olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
Adresi : Çankaya Mahallesi Zeytinli Bahçe Caddesi, Tuğrul Apartmanı No : 24/3 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 82,50 m2
Arsa Payı : 8/22
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Alanında Bitişik Nizam 5 (B-5) Kat "Ticari Alan " olarak düzenlenen alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Yeni Adliye 8.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu No: Z20 Akdeniz MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13040 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR