MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 97 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155303
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : KİREMİTHANE MAH. / BARIŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 26.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3795 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 3. İCRA DAİRESİ
2018/3795 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
MERSİN İLİ, AKDENİZ İLÇESİ, KİREMİTHANE MAHALLESİ, 93 ADA, 21 PARSEL 525,40m2 yüzölçümlü ana taşınmazda kurulu Kat İrtifakında, 3.KAT, BAĞIMSIZ BÖLÜM 11 no.lu, 200/2400 arsa paylı, MESKEN nitelikli,Taşınmaz Akdeniz Belediyesi, Kültür Mahallesi sınırları içerisinde, güneyi güneyi 4303 Sokağa cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili parsel üzerinde 3. Sınıf B yapı grubunda, B.arme karkas türde Zemin kat dahil 4 katlı olarak inşa edilmiş, Zemin katı ve üst katları mesken olarak kullanılan Apartmanın 3.katında, ortak alanlar dahil Brüt 116,00 m2 Net 97,00 m2 büyüklüğünde, güney ve batı cepheli, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan (Mutfak balkonu mutfağa dahil edilmiş) müteşekkildir.Taşınmazın giriş kapısı demir panjurlu ahşap doğrama, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri, banyo ve wc kapıları, kapatılan mutfak balkonu, balkon kapısı pvc doğrama, alçı sıvalı duvarları ve kartonpiyerli tavanları plastik boya ile boyalı, zeminleri, banyo ve wc duvarları seramik kaplı, mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, elektrik ve su tesisatı mevcuttur.Taşınmazda ve Taşınmazın bulunduğu apartmanda yapım yılı, kullanım ve genel görünümü itibarı ile % 32 yıpranma bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgenin tamamı Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Silifke Caddesinden ve İsmet İnönü Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Şehri doğudan batıya kat eden ana ulaşım arterlerine Silifke Caddesi ve İsmet İnönü Bulvarı arasında ve yakın olmakla birlikte, Hipermarkete, alışveriş merkezlerine, Sağlık ocağına, bazı banka şubelerine, Özel hastaneye, çarşıya, semt pazarına, ilk ve orta öğretim okullarına, parka yakın mesafededir.
Adresi : Taşınmaz Kültür Mahallesi, 4303 Sokak, No:10, Yunus Apartmanı, Kat:3, Dai.No:11 AKDENİZ/MERSİN adresindedir.
Yüzölçümü : 116 m2 (Net:97 m2)
Arsa Payı : 200/2400
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu Kiremithane Mahallesi, 93 ada, 21 no.lu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Meskun Alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir,
1. Satış Günü : 15/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Taşınmaz satış ilanı ilgililere tebliğe çıkarılmış olup İİK nun 127 maddesi gereğince iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ve adresi bilinmeyenler için tebligat yerine geçeceği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3795 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR