MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Akdeniz'de 96 m² daire icradan satılıktır

MERSİN 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153317
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : NUSRATİYE MAH. / NUSRATİYE
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/260 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
22.06.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 4. İCRA DAİRESİ

2019/260 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 120 Ada, 14 Parsel, NÜZHETİYE Mahalle/Köy, 177 Mevkii, 1. Kat 1 Nolu BB. Mesken niteliğindeki taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Satışa konu parsel üzerinde Bodrum+Zemin+7 normal katlı, III-B yapı grubunda inşa edilmiş (Apartmanın yapımına 15.09.1980 tarih ve 3/64 numaralı Yapı Ruhsatı ile başlandığı, konu bağımsız bölüm mesken için Bila tarih 18/16-1984/47 numaralı Yapı Kullanma İzni alındığı bilgisi verilmiştir.) yaklaşık 37 yıllık apartman bulunmaktadır. Alacak konusu edilen taşınmazın bulunduğu apartmanın bodrum katında depo, zemin katında 5 dükkân, 1-6 normal katların her birinde 2’şer, 7. normal katında tek mesken olmak üzere apartmanda toplam 19 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın giriş kapısı ferforje demir doğrama, giriş sahanlığı yer döşemeleri ile duvar hacimlerinin yarısına kadar olan bölümleri mermer döşeme ve kaplama olup diğer duvar hacimleri karı sıva üzeri plastik boyalıdır. Normal kat sahanlıkları yer döşemeleri karo mozaik döşeme, merdiven basamakları mermer döşeme, merdiven korkulukları demir doğrama olup duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalıdır. Apartmanda tek asansör bulunmakta olup, bölgede henüz doğalgaz tesisatı yoktur. Satışı yapılacak 1. Kat, 1 no.lu bağımsız bölüm MESKEN Akdeniz Tapu Müdürlüğü’ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde asansör çıkışına göre sol, merdiven çıkışına göre sağ tarafta konumlu güney ve kuzey cephelere sahiptir. Raporun giriş bölümünde de belirtildiği üzere konu taşınmaz haciz sırasında kapalı olduğundan projesine göre; oda, salon, yemek+pişirme odası (mutfak), banyo, wc, kiler, antre, balkon (projesinde mutfak tarafında bulunan balkon hacmi, sert pvc ile kapatılarak mutfağa dahil edilmiştir) hacimlerinden oluşmaktadır. Dışarıdan yapılan gözlemle konu taşınmazın; giriş kapısı çelik panel kapı doğrama, pencereleri basit ahşap doğrama+sert pvc doğrama, balkon korkulukları demir doğramadır. Dışarıdan gözlemler ve kapı merceğinden bakıldığında konu taşınmazın oldukça bakımsız olduğu değerlendirilmiştir. Taşınmaz Brüt: 110,10 m², Net: 96,25 m² hacimlidir.
Adresi : Kiremithane Mahallesi Dr. Cemalettin Tanrıöver Sokak Bolkan Apartmanı No: 18 Kat: 1 Daire: 1 Akdeniz - MERSİN
Yüzölçümü : 249,50 m²
Arsa Payı : 100/2200
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut+Ticari Alanda kaldığı, kat yüksekliğinin cephe aldığı 12’lik yoldan alacağı bilgisi verilmiştir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 1- Tapu kaydı gibidir.
2- 06/09/2018 tarih ve 14344 Yevmiye Nolu Aile Konutudur Şerhi vardır.
1. Satış Günü : 22/05/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 22/06/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/260 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR