MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Mersin Akdeniz'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01124784
Şehir : Mersin / Akdeniz
Semt-Mahalle : İHSANİYE MAH. / ÇANKAYA
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 01.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/156 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 5. İCRA DAİRESİ

2019/156 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 1000 Ada, 407 Parsel, İHSANİYE Mahalle/Köy, havuzlar mevki Mevkii, 10 Nolu Bağımsız Bölüm MERSİN İLİ, AKDENİZ İLÇESİ, İHSANİYE MAHALLESİ, HAVUZLAR CADDESİ MEVKİİ, 1000 ADA, 407 PARSEL, 743,66 m2 yüzölçümlü ana taşınmazda kurulu Kat İrtifakında, 3 .KAT, BAĞIMSIZ BÖLÜM 10 no.lu, 92/2964 arsa paylı, MESKEN ,İMAR DURUMU : Taşınmazın bulunduğu İhsaniye Mahallesi, 1000 ada, 407 parsel Akdeniz Belediyesinin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında BİTİŞ NİZAM 6 KATA (B-6) isabet etmektedir.İhsaniye Mahallesi, Havuzlar Caddesi, 4909 Sokak, No:16, Yozgat Apartmanı, Kat:3, D. No:10 Akdeniz/MERSİN adresindedir. Taşınmaz Mersin kent merkezinde, Akdeniz Belediyesi İhsaniye Mahallesi sınırlan içerisinde, Kuvai Milliye Caddesi ile Havuzlar Caddesi kavşağın(Kuruçeşme meydanı) 150 m. kuzeybatısında, doğusu Havuzlar Caddesine, güneyi 4909 Sokağa(girişi) cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili parsel üzerinde 3.Sınıf B yapı grubunda, Zemin Kat+4 Normal Kat +teras kat dahil 6 katlı, B.Arme karkas türde, asansörlü inşaa edilmiş apartmanın 3.katında doğu cepheli yaklaşık olarak Brüt (ortak alanlar dahil) 117,00m2, net 93,40 m2 büyüklüğünde, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan (1 balkonu kapatılarak mutfağa dahil edilmiş) ibaret, mesken olarak kullanılan apartman dairesidir. Taşınmazın bulunduğu binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı, Bina giriş holünde/merdiven mahallinde bina giriş kapısı demir doğrama, girişte duvarları seramik kaplı, tavanları plastik boya ile boyalı, giriş zemini ve merdiven basamaklan dökme mozaik kaplı, normal katlarda merdivan mahallinin kısmen seramik kaplı duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, metal korkuluklu merdiven basamaklan dökme mozaik kaplıdır.İlk yapımı sonrası yer yer güncel yapı malzemeleri ile yenilenmiş olduğu anlaşılan taşınmazın giriş kapısı çelik panel kapı, iç kapıları ahşap doğrama, pencereleri balkon, wc ve banyo kapıları pvc doğrama, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, zeminler karo mozaik, ıslak hacim duvarları ve zemini seramik kaplı olup, Elektrik-Su tesisatı, mermerit kaplı mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları mevcut ve kullanılır.durumdadır.Yap?m yılı, kullanımı ve görünümü itiban ile taşınmazda ve taşınmazın bulunduğu binada % 32 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmazın çevresi zemin katları genelde işyeri, üst katlan mesken olarak kullanılan yapılardan ibarettir. Meskûn alanda yer alan taşınmaz bölgesindeki hipermarkete, bankalara, Sağlık ocağına, semt pazanna, i kokula, ortaokula, liseye, parka/dinlenme mekamna, toplu taşım araçlarının geçtiği ana arterlere ve duraklara yakın mesafededir.
Adresi :İhsaniye Mahallesi, Havuzlar Caddesi, 4909 Sokak, No:16, Yozgat Apartmanı, Kat:3, D. No:10 Akdeniz/MERSİN
Yüzölçümü : 743,66 m2
Arsa Payı : 92/2964
İmar Durumu : aşınmazın bulunduğu İhsaniye Mahallesi, 1000 ada, 407 parsel Akdeniz Belediyesinin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında BİTİŞ NİZAM 6 KATA (B-6) isabet etmektedir
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/156 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR