MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911157
Şehir : Mersin / Akdeniz
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/5744 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2015/5744 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 457 Ada, 26 Parsel, NUSRATİYE Mahalle/Köy, -- Mevkii, İkinci kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm Mersin Belediyesince verilen,09.04.1976 tarih 4/79 sayılı Yapı ruhsatının bulunduğu, inşaatın betonarme karkas olarak, Z +7 kat olarak inşa edilmiştir. Konumuz dairenin, 26.09.1978 tarih, 28/39 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesinin alındığı öğrenilmiştir. Mahallinde, Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Akdeniz Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,ana taşınmazın yerinin vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Akdeniz Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre,anataşınmaz üzerinde, Bodrum katta depo, zemin katta 5 dükkan,normal katlarda, her katta üçer daireden, 7 kata 21 daire,toplam olarak ta, 27 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartmanın dış cephesi sıvalı akrilik boyalıdır. Giriş kapısı demir profil kapı,giriş ve kat holleri karo, merdivenler mozaik kaplı, korkuluklar demir profil imalattır.Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır. Asansör bulunmaktadır.Değerleme konusu daire 2. katta bulunan, merdivenden çıkışta sağ kol üzerinde yer alan, güney-batı cepheli,5 nolu dairedir. Daire giriş kapısı demir panjurlu çelik kapı, iç kapılar panel kapı, zeminler seramik kaplı, duvarlar alçı sıvalı saten boyalı, tavanlar kartonpiyer uygulamalı, dekoratif serpme sıvalıdır.Mutfak tezgahı granit, dolaplar mdf. dir. Pencere doğramaları ahşap doğramadır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Onaylı projesine göre, daire, 3 oda+ salon+ mutfak+lavabo-wc+banyo+antre-hol ve2 adet balkondan oluşmaktadır.Mutfak ile salon arasındaki odanın bölme duvarı kaldırılarak mutfak ile birlikte kullanılacak hale dönüştürülmüştür. Dairenin balkonlar dahil net kullanım alanı yaklaşık,100 m2 dir. Taşınmaz halen mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Mesudiye Mahallesi, M.Akif Ersoy Caddesi, Çakıray Ap. No:44/5 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 100 m2 Arsa Payı : 100/2700
İmar Durumu : B-8 olarak gösterilen, bitişik nizam 8 kata imarlı konut alanı
Kıymeti: 140.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü :05/02/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5744 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR