MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 3+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892261
Şehir : Mersin / Akdeniz
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8166 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) -Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ/ MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2018/8166 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu site Akdeniz Belediyesi Şevket Sümer Mahallesi sınırları içerisinde, H.Okan Merzeci Bulvarı ile Turgut Özal Bulvarının kesiştiği dönel kavşağın (Toptancı hali otoban bağlantı yoluna dönüş kavşağı) 1.Km. kuzeydoğusundaki bölgede,şehrin ana ulaşım arterlerinden H.Okan Merzeci Bulvarının 400 m kuzeyinde olup, bölgesindeki sağlık ocağına, okullara 0,5 km ila 1,5 km., toptancı halindeki meyve sebze komisyoncu iş yerlerine hal içindeki bankalara ve diğer iş yerlerine 1,5 km. ile 1,8 km. mesafede olup, bulunduğu bölgenin tamamıbelediye hizmetlerinden ve diğer alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta, H.Okan Merzeci Bulvarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmakta, ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel ve parsel üzerindeki natamam inşaat halinde, 8 bloklu çevre düzenlemesi kapsamında bahçe duvarı açık otoparkı yapılmış, batısındaki 5996 nolu sokaktan girişi bulunan site imar adasının tamamını kapsamakta olup, sitedeki/Bloklardaki daireler yer yer kullanılmaktadır. TaşınmazKat irtifak projesinde 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre, 2 balkon, 2 ad. fransız balkon, 1 adet kış bahçesinden ibarettir. Yerinde fiili durumu ise kış bahçesinin bulunduğu kısım yapılmayarak yatak odasına ilave edilmiş yatak odası büyütülmüş ve içine duş yeri yapılmış durumdadır. Taşınmaz Brüt (kat ortak alanları dahil) 147,00 m2, Net: 128,00m2 büyüklüğündedir.Mesken Güney-Kuzey ve Batı cepheli olup, kullanılmaktadır. Giriş kapısı çelik panel görünümlü, panel kapı, pencereleri, balkon, wc ve banyo kapılarıpvc doğrama, iç kapıları amerikan panel kapı, odalar ve salon zemini lamine parke kaplı, diğer zeminler, banyo ve wc duvarları seramik kaplı, banyo ve wc tavanları pvc lambri tavan kaplama,duvarları (genelde plastik kağıt kaplı duvarları) ve alçıpan ışık bantlı tavanları alçılı plastik boya ile boyalı, mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, antresinde vestiyeri, Elektrik ve su tesisatı mevcutve kullanılır durumdadır.Taşınmazın çevresi doğusu katı atık ayrıştırma toplama işi ile iştigal eden iş yerlerinden, güneyindeki H.Okan Merzeci Bulvarı üzerigenelde nakliye garajları ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren iş yeri depolarından ibaretolup,bulunduğu bölgenin tamamı Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, yakın civarından geçen toplu taşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Sosyal donatı alanlarına uzak mesafededir.F Bloktaki taşınmazlarda (ortak alanlarla birlikte)yapım yılı kullanım ve genel görünüm itibarıyla% 8 oranında yapım eksiklikleri ile birlikte % 2 oranında yıpranma, H Bloktaki taşınmazda (ortak alanlarla birlikte)yapım yılı kullanım ve genel görünüm itibarıyla % 9 oranında, yapım eksiklikleri ile birlikte % 2 oranında yıpranma Bulunmaktadır.
Adresi :Şevket Sümer Mahallesi, 5996 Sokak (site girişi) Piran Birlik İnşaat Sitesi F Blok 2. Kat Daire No:3,AKDENİZ/MERSİN adresindedir.
Yüzölçümü : 5.573 m2
Arsa Payı : 147/11806
İmar Durumu :Mersin İli, Toroslar İlçesi, Yalınayak Köyü, 3451 Ada, 9 Parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında Emsal=1.50 (E=1.50)h=15,50m. (5 Kat) yapılaşma şartına tabii Konut Alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir -TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN
25/04/2017-TARİH 7915 SAYILI 99 YILLIĞINA 40M2 LİK KISIM ÜZERİNDE 99 YILLIĞINA KİRA ŞERHİ VARDIR
1. Satış Günü : 14/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) -Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ/ MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8166 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR