MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 2+1 daire icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026708
Şehir : Mersin / Akdeniz
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÜNEY 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/240 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2019/240 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 9388 Ada, 6 Parsel, MAHMUDİYE Mahalle/Köy,- Mevkii, 4.kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmazın,Akdeniz Belediyesince verilen, 20.04.2011 tarih, 43/11 sayılı Yapı Ruhsatına göre,betonarme karkas olarak, B+Z+6 kat üzerine inşa edilmiş olduğu öğrenilmiş, Yapı Kullanma İzin Belgesinin bulunmadığı bilgisi edinilmiştir.Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Akdeniz Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmaz, bodrum katta, sığınak, kömürlük eklentisi ve su deposu, zemin katta, bina giriş holü ve 3 adet dükkan, normal katlarda her katta 2 daireden 6 katta 12 daire olmak üzere toplam, 15 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana taşınmazın dışı sıvalı dış sıva boyası ile boyalıdır.Giriş kapısı camlı ferforje kapı, giriş zemin ve yan duvarlar kısmen granit mermer kaplıdır. Asansör bulunmaktadır. Merdivenler ve kat holleri mermer kaplıdır. Merdiven kovası sıvalı plastik boyalıdır.Fransız balkon uygulaması yapılıdır. Konumuz daire, 4. katta asansörden çıkışta sağ kol üzerinde yer alan, güney-doğu-batı cepheli 7 nolu dairedir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencere doğramaları ısı camlı pvc doğramadır. Oda zeminleri laminat parke, antre,mutfak ve balkon zeminleri ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavanlar alçı dekorasyonlu, spot aydınlatmalıdır. Duvarlar alçı sıvalı saten boyalıdır. Mutfak tezgahı granit mermer, dolaplar mdf. dir. Daire, 2 oda+salon-mutfak+antre+wc-lavabo+-banyo+2 adet balkon ve 1 adet kömürlük eklentisinden oluşmaktadır. Dairenin balkon dahilnet kullanım alanı yaklaşık, 73,50 m2 dir. Hale mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Mahmudiye Mahallesi, 4831 Sokak, Sabahattin Yücesoy Ap., No:13, Kat:4, Daire:7 Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 73,50 m2 Arsa Payı : 72/934
İmar Durumu : Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Sınırları İçinde Kalmakta
Kıymeti: 150.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü: 18/09/2019 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/240 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR