DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi'de dubleks mesken icradan satılıktır

DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910041
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Oda Sayısı : 3+1
: 148
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/887 Esas
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
11.02.2019 11:05
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 5. İCRA DAİRESİ
2018/887 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Denizli İli Merkezefendi İlçesi Çakmak Mahallesi 330 Ada 4 Parsel'de kayıtlı 3371 m2 miktarlı arsa vasıflı taşınmazda C Blokta, 166/6574 arsa paylı 3.kat+çatı katı 9 Nolu bağımsız Bölüm mesken Güler Karataş adına kayıtlıdır. Merkezefendi İlçesi, Çakmak (Selçukbey) Mahallesi 577 sokak No:15/C adresinde, C blok arka sokak olan 751 sokağa yani mimoza sitesine cephelidir. C Blokta güneye bakan dubleks meskendir. İmar alanı içerisindedir.
Taşınmaz üzerindeki C Blokta 3.kat+çatı katta bulunan dubleks mesken 3. kat kısmında, mutfak, tuvalet lavabo, geniş salon, 1 oda mevcut, çatı katta 2 geniş oda ile banyo mevcuttur. Çatı katta da teras mevcut İskan ruhsatına bakıldığında 166,82 m2 olduğu belirlenmiştir.Çatı kat odaları kenara doğru eğimli tavanlıdır. Dairede balkon ve ıslak zeminleri seramik kaplı, odaların tabanları laminat parke kaplı, banyoda oval küvet ve kabini mevcut, mutfak tezgahı granit, dolapları kaliteli yapılmıştır. Tavanlarda asma tavanmevcut, odalar duvarı alçı üzeri saten boyalıdır. İç kapılar kaliteli ahşap kapı dış pencereleri desenli pvc doğramalı, girişi çelik kapı, bina merdiveni mermer kaplıdır. Bina Asansörlüdür. Doğalgazlı kombili kaloriferlidir. Merdivenleri mermer kaplıdır. Çatı tonoz çatılı olup, çatı kat içi oda duvarları desenli sıvalıdır. Daire içi iyi kaliteli yapılıdır. Bulunduğu yerde Elektrik, su,belediye doğalgaz hizmetleri mevcuttur. Semt pazaryerine ve şehir merkezine biraz uzaktır. Yapılaşma yönüyle hızla gelişen bir mevkidedir. Merkezefendi Belediyesi Selçukbey Mahallesi 557 Sokak'ta bulunmaktadır.Taşınmaz site içi bahçe düzenlemesi, çocuk oyun alanları yapılmış, çevre ihate duvarı yapılmış düzenli sitedir. Merkezefendi İlçesi Çakmak Mahallesi 330 Ada 4 Parsel'de kayıtlı taşınmazda C Blokta, 3.+çatı katta 9 BB dubleks mesken konumu, mevkii yapım durumu,5-6 yıllık mesken olup net kullanım alanı 148 m2 olduğu,Dubleks meskenin yapım özellikleri ile emsal piyasa rayiçlerine göre 9 BB mesken arsa payı dahil 400.000,00,TL'dir.
Adresi : Merkezefendi İlçesi, Çakmak (Selçukbey) Mahallesi 577 sokak No:15/C
Yüzölçümü : 148 m2
Arsa Payı : 166/6574
İmar Durumu : İmar alanı içerisindedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/02/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 02/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR