DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi'de daire icradan satılıktır

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910611
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : DEĞİRMENÖNÜ MAH. / SARAYLAR
Oda Sayısı : 3+1
: 137
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/121 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
260,237 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 10:10
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ
2018/121 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 381 Ada, 10 Parsel, GÜNBATTI Mahalle/Köy, öküzbattı Mevkii, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Çınar ve Bayramyeri meydanlarına yürüyüş mesafesindedir. Toplu taşıma araçları geçmektedir. Mahalle muhtarlığına 190 m, Karaman kapalı pazaryerine 210 m, 19 Mayıs ilköğrt. 405 m, dedir. 8 katlı apartmanın 4. katında,1655 sok.ve arka bahçeye cephelidir. Binada 21 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Meskenin istimlak, sit alanı gibi kısıtlılık ve heyelan sel riski yoktur. Binada asansör mevcut.Giriş-koridor,1 salon,3 oda,mutfak,banyo wc,3 adet balkondar ibarettir.1 Balkon PVC doğrama ile kaplıdır.Merkezi sistem doğalgaz kaloriferlidir.Apartman giriş kapısı ferforje demir doğrama yağlı boyal, meskenin giriş kapısı çelik kapı ve tüm iç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler ve balkon kapıları pvc doğrama çift camlıdır.Mutfak tezgahı mermerit, dolaplar mdf lamdır.Banyoda ayaklı lavobo,lkozet ve küvet vardır. wc de ayaklı lavabo seramik tuvalet taşı vardır.Mutfak zemin ve duvarlak seramik, tavan kartonpiyerlidir.
Adresi :Değirmenönü Mah. Lozan Cad.No:74 M.Çavuş apt. 4. Kat.D:14 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 137,71 m2
Arsa Payı : 2/42
İmar Durumu : Var ,Yerinde imara uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 260.237,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/121 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR