DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi/Karaman Mahallesi'nde icradan satılık 110 m2 daire

DENİZLİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945135
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / SARAYLAR
: 110
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

DENİZLİ 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/894 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 10:55
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
8. İCRA DAİRESİ
2017/894 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 5611 Ada, 3 Parsel, KARAMAN Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm
HALİ HAZIR DURUMU:Denizli ili Merkezefendi ilçesi Karaman MAH 18k-IV Pafta 5611 ada 3 parselde kayıtlı 184,00 m2 alanlı Arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+2 normal kat+çatı arası katlı betonarme bina bulunmaktadır.Bina 8 yıllık,üzeri çatılı dışı sıvalı,badanalıdır. Asansörü yoktur.Her katta bir daire vardır.Bodrum kat ortak alan şekilnde,taşınmaz 1.kattadır.Ana giriş kapısı ahşap kaplamalı,çelik kapılı,Merdiven korkulukları aliminyum doğ.lı merdivenler mermer kaplamalıdır.Merdiven boşluğu duvarları alçı sıvalı badanalıdır. Binada toplamda 3 adet mesken vardır.Zemin katta 1.B.B, nolu mesken 1.katta 2 BB Nolu mesken 2+çatı arası katta 3 BB nolu mesken vardı.
2 B.B Nolu Mesken;110,00 m2 net alanlıdır. 1 salon,3 oda,1 mutfak,1 banyo,1 wc,koridor,2 balkon şeklindedir.Giriş-mutfak-banyo ve wc de zemin seramik odalar ve salonda laminant parke kaplamalıdır.Isıtma bireysel doğal gaz kombilidir. Daire giriş kapısı çelik iç kapılar ahşap doğ.lı lake kaplamalıdır.Girişteki vestiyer dolabı ve mutfak dolapları MDF Doğ.lı lake kaplamalıdır.Duvarlar alçı sıvalı-badanalı tavan asma tavanlı spot aydınlatmalıdır.Dış kapı ve pencereleri plastik PVC.doğ.ludur. Mutfak tezgahı granittir. Banyoda duş teknesi-duşakabin, Hilton lavabo, alafaranga wc vardır.Banyo ve wc de duvarlar fayans kaplamalıdır.
Bulunduğu mevkii olarak Karaman mah 1732 sokağa cepheli,Nevzat Erten Anadolu Lisesine,Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu ilkokluna Yeşilköy cad.Fatih Cd.Akkonak Parkına yakın konumda,Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanır,Ulaşımı rahat,TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Taşınmazın 1/2 si satışa konu olup,Değeri 1/2 sinindir.Toplam değeri 240.000,00 Tl.dir.
Adresi : Karaman Mah 1732 Sok No.28 Kat.1 D.2 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 184 m2
Arsa Payı : 11/37
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Konut alanında ayrık inşaat nizamlı 3 kasta müsadeli,imara uygundur
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin tahhütname bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/894 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR