DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Merkezefendi/Çakmak'da kerpiç ev ve arsası mahkemeden satılıktır

DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909180
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ÇAKMAK MAH. / ÜÇLER
: 555
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3 Satış
Muhammen Bedeli
:
635,186 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliyesi, zemin kat, protokol girişi, vezne ve 2 nolu oda yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/3 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Çakmak Mah. 419 Ada, 16 Parsel, 555 m2 yüzölçümlü taşınmaz tapuda üç kerpiç ev ve arsa olarak geçmektedir.Taşınmaz içinde zemin + 1 katlı betonarme karkas tarzında yapılan, üzeri ahşap oturtma çatılı, marsilya kiremit örtülü, her katı 84 m2 inşaat alanlı, toplam inşaat alanı 168 m2, 22 yıllık bina vardır. Soba ile ısıtmalı, dış cephesi sıvasız-badanasız, dış kapı demir doğrama, bina merdivenleri beton halde olup, kaplama yapılmamış, merdiven korkulukları demir doğramalı, zemin katında ara bölme duvarları ve duvar-taban sıvaları ve badaları yapılmamış, zemin beton, müştemilat olarak kullanılmakta,bu hali ile zemin katın % 50 si bitirilmiş vaziyettedir. Dış kapı ve pencere doğramaları demir doğramadır.1. Normal kat mesken olarak kullanılmakta olup, içerisinde 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 WC. 1 antre vardır. Odaların ve salonun zemini cilasız rabıta, duvarlar ve tavan normal sıvalı ve plastik boyalıdır. İç kapılar ve daire giriş kapısı ahşap doğrama, vernikli cilalı, antre ve mutfak zemini seramik kaplı, mutfak tezgahı mermerit, tezgah altı ve üstü dolapları MDF doğramalı, banyoda küvet ve klozet bulunmakta, duvarlar ve zemin seramik kaplı, elektrik ve suyu mevcut, bina III sınıf A grubu yapılardan olup, % 22 yıpranmış durumdadır. Taşınmazdaki diğer bina tek katlı taşıyıcı duvarları briketten yapılmış olup, diğer binanın zemin katı ile birlikte kullanılmakta, 84 m2 inşaat alanlı, 22 yıllık binadır. Taşınmaz merkeze 10 km., PTT,si, elektrik, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerinden ve ulaşım olanaklarından yararlanmakta, çevresinde son derece lüks binalar ve okul,cami ile diğer sosyal tesisler bulunmaktadır.
Adresi : No:20 139 Sok. Merkezefendi/Denizli.
İmar Durumu : İnşaat Nizamı: Aİ, Kat:4, Bina Yüksekliği: İmar Yön.28. Mad., TAKS-KAKS-EMSAL 0.40 - 1.60, Bina derinliği :kroki, Ön bahçe Mes. 5.00 mt., Komşu mesafeler: 3.00 mt. Arka bahçe mesafesi: İmar Yön. 23. Madde olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 635.186,00 TL
KDV Oranı : Taşınmazın ihale bedelinin % 26 lık kısmı için % 1, % 74 lük kısmı için %
18 oranında alınacaktır.
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi, zemin kat, protokol girişi, vezne ve 2 nolu oda yanı
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.02/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR