İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merdivenköy'de 105 m² daire icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01060477
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : MERDİVENKÖY MAH. / MERDİVENKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/607 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU 23. İCRA DAİRESİ

2018/607 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 744 Ada, 5 Parsel, MERDİVENKÖY Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm

HUDUDU VE SAHASI:
Kadıköy Kadastro Müdürlüğünün Anadolu 23. İcra Müdürlüğüne yazdığı 01.10.2018 tarihli yazı ekindeki Kadıköy İlçesi, Dumlupınar (Eski:Merdivenköy) Mahallesi, 744 ada, 5 parsele ait 1/1000 ölçekli çap örneği yerinde uygulandı, hududunun aynen parsel hududuna uyduğu anlaşılmıştır.
GAYRİMENKULUN HALİHAZIR DURUMU VE NİTELİĞİ:
Kıymet takdiri istenilen gayrimenkul Kadıköy İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, Hızırbey Caddesi üzerinde kain 744 ada, 5 parsel sayılı 1.045,00 m2 miktarlı arsada kurulmuş 201 sokak kapı no'lu GÜNEŞ Apartmanı isimli kat mülkiyetli betonarme karkas apartmanda 4. katta 20/416 arsa paylı mahallen (8) kapı no'lu dairenin tamamıdır.
Hızırbey Caddesi üzerinde 201 sokak kapı no'lu GÜNEŞ Apartmanı isimli ana bina;
Ana bina Bodrum + Zemin + 10 Normal kattan ibaret 12 katlı, ayrık nizamda bahçeli betonarme karkas apartman olup zemin kattan sonra 1.30 m. kadar çıkmalıdır.
Binaya bahçe içinden yan cepheden zemin kattan alüminyum doğramalı camekanlı kapıdan girilmekte olup katlar arası mermer basamaklı, demir korkuluklu ve ahşap küpeşteli merdiveni vardır.
Binanın bodrum katta kalorifer ve görevli dairesi, zemin katta dükkan, normal katlarda mesken olarak kullanılan ikişer daire olup elektrik, su, merkezi sistem doğal gaz kalorifer ve iki asansör teşkilatı mevcuttur.
Parsel etrafı duvar ile muhafazalı ve açık otoparkı vardır.
GÜNEŞ Apartmanı 4. katta mahallen (8) kapı no'lu daire;
Dairede giriş holü, koridor, mutfak, banyo, WC, salon ve üç oda olup 105 m2 miktarlıdır.
Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri mermer, salon ve odaların zeminleri üzeri cilalı ahşap parke, duvarları boyalı, tavanları kartonpiyerli olup üzeri laminant kaplı mutfak tezgahı ve dolapları vardır. Banyo ile WC zeminleri mermer, duvarları fayans ile kaplı olup banyoda küvet, klozet, lavabo, WC'de klozet ve lavabo vardır. Dairenin kapıları üzeri boyalı ahşap, pencereleri PVC doğramalı, cümle giriş kapısı çelik kapı olup salon önünde duvar korkuluklu, oda önünde PVC doğramalı camekanlı kapalı balkonları vardır. Dairede elektrik, su ve merkezi sistem kalorifer tesisatı mevcuttur.
Yüzölçümü : 1.045 m2
Arsa Payı : 20/416
İmar Durumu : Kadıköy Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün Anadolu 23. İcra Müdürlüğüne yazdığı 02.10.2018 tarih ve 46248 sayılı yazısından;
Kadıköy İlçesi, Dumlupınar Mahallesi, 744 ada, 5 parsel sayılı yer 11.05.2006 T.T.'li 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı, Plan Notu Tadilatları ve Lejandı Değişikliğine göre; Yençok:15 kat, max.KAKS:2.07, max.TAKS:0.35, Ayrık Nizam 'Konut Alanı'nda kalmakta olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1(Satış tarihi itibariyle KDV indiriminin uzatılmış olması halinde veya oranlarda değişiklik olması halinde, satış tarihi itibariyle ilgili kanun ve mevzuatça belirlenecek/geçerli olan oran üzerinden KDV tahsil edilecektir.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/607 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
(İİK m. 127 ) :.................gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR