KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Meram'da icradan satılık dubleks daire

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888725
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KÜÇÜK AYMANAS MAH. / TAŞCAMİ
Oda Sayısı : 5+1
: 177
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4175 Esas
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
AKABE MAH.CEMİL ÇİÇEK CAD.KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT ADLİYE MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2018/4175 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 22702 Ada, 10 Parsel, KÜÇÜKAYMANAS Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz üzerinde zemin katı ticari, normal katları mesken olarak kullanılan 11 katlı apartman bulunmaktadır. Ana taşınmaz Dr. Ahmet Özcan caddesine ve Subaşı sokağa cepheli konumdadır.Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak; eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, ana yollara ve merkeze yakın konumdadır. Kampus alanlarına , otogara, hava limanına, büyük organize sanayi bölgelerine uzak konumdadır. Yakın çevresinde İslam bey cami, Büyük aymanas KOMEKS kurs merkezi ,Zafer ilkokulu, Meram İtfaiye gurubu, Kalfalar Açık semt pazarı, Muhittin Güzel Kılınç Anadolu Lisesi ve 24 Kasım İlkokulu vardır. Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları yarıya kadar mermer lambiri,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır. Asansör bulunmaktadır. Taşınmaz etrafı bahçe duvarı ile çevrili, oyun alanı, kamelya ve açık otopark alanı olup otopark alanı kilitli parke döşelidir. Satışa konu daire Kuzey- güney-batı cepheli, 9. kat 18 bağımsız bölüm numaralı kapı numarası 17 olan mesken yaklaşık net 177,98 m² alanlıdır. Onaylı Mimari projesi ve emsal daireye göre;
dubleks mesken, antre, salon, 3 oda, lavabo ve wc ile 3 balkondan, dubleks katı 2 oda, mutfak nişi, banyo ve terastan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke,ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri duvar kağıdı kaplıdır. Balkon seramik kaplama ve alüminyum doğrama korkulukludur.Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar Amerikan panel ve pencereler PVC doğramadır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde mutfak dolapları vardır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Banyoda, klozet, duşakabin ve lavabo vardır. Odalarda kartonpiyer, asma tavan ve perde bantı bulunmaktadır. Isıtma merkezi sistem doğalgazlıdır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır.
Adresi : Gazanfer Mah.Subaşı Sok.Rüya Sit.No:1/17 Meram/KONYA
Yüzölçümü : 1.569,22 m2
Arsa Payı : 28/403
İmar Durumu : Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.04.2018
tarih,E.5197 sayılı yazıları eki imar durum belgesine göre taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir.Parsel imar uygulaması görmüştür.Plan notlarına uyulacaktır.İmar parametreleri TAKS:0,25,E.1.80 ve Yençok:Serbest olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (Bakanlar kurulu kararına göre indirimli olup,satışın kesinleşmesi ve tescil tarihi 31.12.2018 tarihinden sonra olması halinde yürürlükteki mevzuata göre KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki mevcut şerhlerle aynıdır.
1. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : AKABE MAH.CEMİL ÇİÇEK CAD.KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT ADLİYE MEZAT SALONU KARATAY/KONYA - null null /

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4175 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR