KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Meram ilçesi'ndeki daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888199
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : MELİKŞAH MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 3+1
: 127
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1453 Esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
15.01.2019 15:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI- B BLOK ZEMİN KAT Z 18 MÜZAYEDE SALONU / KONYA-KARATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/1453 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli Meram İlçesi Melikşah Mahallesi , 27 cilt, 2588 sayfa, 180 pafta, 4613 ada 65 parsel, 1.083,07 m2 yüz ölçümlü, Bahçeli Kargir 4 Katlı ev vasıflı ana taşınmaz üzerinde tesis edilen kat mülkiyetine göre, 1. kat, 4 bağımsız bölüm numaralı, 2/24 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz, konum olarak Necip Fazıl Mahallesi ekindere sokağa cepheli konumda, üzerinde son katları dubleks olan 4 katlı apartman vardır,taşınmaz 4. Kat’ da olup Kuzey- Batı -Güney cepheli konumludur. taşınmazı malik bulunmaktadır,bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış sayılır.yakın çevresindeki yapılaşmalar genel olarak mesken amaçlıdır. 360 metre doğusunda bulunan Sivaslı Ali Kemal Caddesi ve 160 metre kuzeyinde bulunan Hoca Fakih caddesi üzerinde ise yapılaşmalar zemin katlar ticari, normal katlar ise mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara,ana caddelere ve yollara yakın konumdadır.Ancak büyük organize sanayi bölgelerine, Havalimanına , kampus alanlarına, Büyük Organize Sanayi Bölgelerine ve oto gara uzak konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisinde olup tercih edilen bir bölgedir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin Elektrik, yol, su ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşım durumu toplu taşıma araçları minibüs ve otobüs ile yapılmaktadır,yakın çevresinde 500 metre doğusunda Melikşah Kapalı Semt Pazarı, 380 metre doğusunda Melikşah Aile Dinlenme ve Trafik eğitim parkı, 1.1 km kuzey doğusunda Konya Şeker Fabrikası, 320 metre güneyinde Mehmet Hasan Sert İlkokulu, 460 metre güneyinde Evliya Çelebi Camii ve parkı , 500 metre güneybatısında Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi, 1.2 km Güney Batısında Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1.4 km güneyinde Meram Eski Sanayi vardır,Sivaslı Ali Kemal caddesine 360 metre, Evliya Çelebi Caddesine 60 metre,Meram Yeni Yol caddesine 620metre, Hoca Fakıh caddesine 160 metre, Meram Belediyesine 2.3 km Konya Şehirlerarası Otobüs Terminaline 10,2 km, YHT Garına 2.0 km, Konya Valiliği binasına 3.9 km uzaklıktadır.
Kuzey- Batı -Güney cepheli, 1. kat, 4 B.B numaralı( Kapı numarası 3) mesken balkonlar dahil net 127,17 m² alanlı, bağımsız bölüm antre, salon, 3 oda, banyo, mutfak, lavabo, tuvalet ve 2 balkondan meydana gelmiştir, dairenin giriş kapısı çelik, diğer oda kapıları ahşap, antre de sabit dolaplı vestiyer yapılı, salon ve odaların tabanı laminat parke ile kaplı, ıslak alanların lavabo, banyo, tuvalet, balkonlar ve mutfak zeminleri yer fayansı ile kaplıdır. Bütün odalar duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak tavanı dekoratif gergi tavan yapılı, Salon,oturma odasıve yatak odası tavanı dekoratif alçıpan asma tavan yapılıdır. Pencere doğramaları PVC den yapılı ve camları ısı camlıdır. Banyoda klozet, Hilton lavabo, duşa kabin yapılı, mutfakta granit tezgâh, tezgâh alt ve üst dolapları yapılıdır.Balkonların korkulukları demir doğramadan yapılı ve zemini seramikle kaplıdır. Ön balkonda panjur yapılıdır. Mutfak balkonu pvc doğrama ile kapatılmıştır. Ferdi sistem kaloriferli, doğalgazlı, elektrik, su tesisatları yapılı ve aktiftir, Ana yapı bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Apartman giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır, bilirkişilerce 230.000,00.-TL olarak değer tespiti yapılmıştır.
Adresi : Necip Fazıl Mahallesi Ekindere Sokak No:8/3 MERAM /Konya
Yüzölçümü : 1.083,07 m2

Arsa Payı : 2/24
İmar Durumu : Meram ilçesi Melikşah Mahallesi 4613 ada 65 nolu parsel 1/1000 Ölçekli İmar Uygulama planında 4 kat mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz uygulama görmüş imar parselidir . DOP kesintisi yapılmıştır. Taşınmaz üzerinde 1992-2/8 tarih sayılı inşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 230.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında yazıldığı üzere
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 15/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri: KONYA ADALET SARAYI- B BLOK ZEMİN KAT Z 18 MÜZAYEDE SALONU / KONYA-KARATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1453 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR