MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menteşe Şeyh mahallesinde 287 m² kargir ev hissesi icradan satılıktır

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112938
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : ŞEYH MAH. / MENTEŞE
: 287
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE ZEYBEK 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4641 ESAS
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2019/4641 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: Muğla İli, Menteşe İlçesi, Şeyh mahallesi 343 Ada, 10 Parsel, 287,41 m2 yüzölçümlü, kargir ev niteliğindeki taşınmazın borçlu hissesine düşen 1/12 payı satışa çıkarılmıştır. Taşınmazın zemin yapısı düzdür. Kadastral yol niteliğindeki Hacı Şerif Ağa sokaktan cephe almaktadır. Hacı Şerif Ağa sokak, şehrin ana caddelerinden biri olan İsmet İnönü Caddesine bağlanan bir sokaktır. Taşınmazın yola cephesi 2,66 mt olup, sokağa açılan demir doğrama avlu kapısından içeri girilebilmektedir. Taşınmaz üzerinde görünüşleri ve cephe özellikleri ile korunarak yenilenebilecek yapı olmak üzere iki adet, ikişer katlı, kagir yapı tekniğiyle inşa edilmiş eski yapı bulunmaktadır. Taşınmaz şehir içinde merkezi bir konumdadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 287,41 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Muğla Koruma Amaçlı imar planında serbest nizam 3 kat yapılanma koşullarında, Meskun Konut alanı olarak planlandığı, bu plana ait 1/500 ölçekli, Kadastral uygulama paftasında ise, parsel üzerinde paftasında belirtilen konum, biçim ve büyüklüklerde, her biri tabanda 70 m2 olmak üzere iki ayrı yapı kütlesinin belirlendiği, parsel üzerinde gri tonlama ile gösterilen 70 m2 oturumlu yapı kütlesinin "Görünüşleri ve Cephe özellikleri ile korunarak yenilecek yapı" olarak işaretlendiği.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4641 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR