MUĞLA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menteşe/Orhaniye mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

MUĞLA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907790
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / MENTEŞE
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/183 Talimat
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Muğla 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
2. İCRA DAİRESİ
2017/183 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :Muğla ili,Menteşe ilçesi,Orhaniye mah.,150 ada,2 parsel,3.kat,5 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz
Özellikleri : Taşınmaz yaklaşık 23 yaşında olup,yol seviyesinin üstünde 5,yol seviyesinin altında 1olmak üzere toplam altı kattan oluşan betonarme karkas binadır.Bina içerisinde asansör mevcuttur.Bina girişi yüksek zemin ana kapı demir ve muhafazalıdır.Bağımsız bölüm 3+1 diye tanımlanan lüks bir dairedir.Giriş kapısı demir kafes korumalı çelik kapı,iç kapılar Amerikan pres,pencereler PWC doğrama yerler laminant parke,ıslak zeminler fayans duvarlar alçıpen açık krem boyalıdır.Taşınmaz kuzeyden anayola cepheli günün büyük bölümünde güneş almaktadır.Taşınmaz elektrik yol ve su gibi temel alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup yakıt doğalgaz,alt yapı sistemi ise kanalizasyondur.Taşınmazın yapı kullanım izni mevcuttur.Taşınmazın brüt inşaat alanı yapı kullanım izin belgesine göre 192 m2'dir.Dairenin net kullanım alanı mimari projesine ve ölçümlerimize göre yaklaşık 135 m2'dir.Taşınmaz Muğla valiliği,Muğla SKÜ Eğitim ve araştırma hastanesi ,Muğla BŞ belediyesine ve diğer tüm sağlık, eğitim ,sosyal alanlara 50 ila 500 mesafede şehrin merkezinde yer almaktadır.Taşınmazın kuzey cephesinden geçen İsmet Çatak cad şehrin en işlek caddelerindendir.
Adresi : Orhaniye mah.İsmet Çatak cad Özcan apt.N:32 K:3 D:5 Menteşe/MUĞLA
Yüzölçümü :Taşınmazın brüt inşaat alanı yapı kullanım izin belgesine göre 192 m2'dir.Dairenin net kullanım alanı mimari projesine ve bilirkişi ölçümlerine göre yaklaşık 135 m2'dir.
Arsa Payı : 12/74
İmar Durumu : Taşınmaz Muğla Uygulama İmar Planı içinde “meskun alt ticaret üst konut alanı” olarak belirtilen alanda kalmakta olup,parselde yapılanma koşulları bitişik nizam,5 kattır.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Beyan Yönetim Planı :29/06/1994
. Beyan Bu gayrimenkulün mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.06/07/2006 Yev:4373
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/183 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR