MUĞLA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menteşe Muslihittin'de hisseli avlulu kargir ev icradan satılıktır

MUĞLA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111920
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : MUSLİHİTTİN MAH. / MENTEŞE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/335 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,127 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
2. İCRA DAİRESİ
2014/335 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :Muğla ili,Menteşe ilçesi, Muslihittin mah.,138,87 m2 yüzölçümlü,413 ada,3 parsel nolu kargir ev olan taşınmaz
Özellikleri : Taşınmaz Menteşe ilçe merkezinde,Valilik,Kaymakamlık,Belediye gibi kamu binalarına 8-10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.Hemen yakınında Nazmi Zehra İyibilir ilköğretim okulu ve Sekibaşı camisi bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde brüt yaklaşık 55 m2, net yaklaşık 50 m2 alana oturan,yığma kagir olarak inşa edilmiş taş duvarlı,çatısı kiremit örtülü,tahmini 50 yaşın üzerinde,iki haneden oluşan bir ev bulunmaktadır. Sokağa açılan demir avlu kapısından girildikten sonra hafif bir saç rampadan geçilerek ulaşılan yol kotundaki hane bir salon,bir mutfak,bir yatak odası ile banyo ve wcden oluşmaktadır.Salon ve yatak odası ahşap rabıta,mutfak banyo ve wc zeminleri seramik döşelidir.Giriş kapısı ve iç kapıları ahşap doğramadır. Isınma soba ile sağlanmaktadır.Yol kotunun altında bulunan diğer hane bir oturma odası,bir mutfak,banyo ve wcden oluşmaktadır.Buraya 6-7 basamaklı beton merdivenden inilerek ulaşılmaktadır.Buradan ayrıca evin arka cephesinde yer alan küçük bir bahçeye geçilmektedir.Bahçede derme çatma malzemeden yapılmış,basit bir müştemilat vardır.Taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesi satılacaktır.
Adresi : Muslihittin mah.,Sekibaşı caddesi,n:63 Menteşe/MUĞLA
Yüzölçümü : 138,87 m2
Arsa Payı :-
İmar Durumu : Menteşe Belediye Başkanlığı'nın yazısına göre taşınmaz,şehir koruma imar planı (1.bölge)içinde ,serbest nizam,2 kat,69 m2 öneri inşaat taban alanlı yapılaşmaya uygundur.
Kıymeti : 90.127,99 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/335 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR