MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menteşe/Keramettin Mahallesinde iki katlı kargir ev icradan satılıktır (çoklu satış)

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074637
Şehir : Muğla / Menteşe
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

DEVRİM 31.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/122 Talimat
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 14:10
Satış Yeri
:
Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2018/122 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 42 Ada, 12 Parsel, KERAMETTİN Mahalledeki, Taşınmaz iki yola cepheli olup, köşe parseldir. Cepheli olduğu Çeşme Sokak oldukça dar (yaklaşık 3metre) beton kaplama, yer yer basamaklı ve diktir. Taşınmaz 50 yaşın üzerinde, iki katlı kiremit çatılı sobalı yığma kargir eski Muğla evidir. Taşınmazın avlusunda ayrıca müştemilat bina bulunmaktadır. Avlu duvarları yüksektir. Avluya iki kanatlı ahşap kapıdan girilmektedir. Binalar oldukça bakımsız olup ağır bakım gerektirmektedir. Binalarda kısmı çürüme ve dökülmeler ile büyük oranda yıpranma mevcuttur. Yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı; 3A, fiili ve fiziki durumuna yıpranma oranı %60 olarak belirlenmiştir.
Adresi : Keramettin Mah. Çeşme Sok. No:28 Menteşe / MUĞLA
Yüzölçümü : 95,51 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Muğla koruma imar planı 1.Bölge içerisinde yer aldığı, her iki parsel içerisindeki yapıların görünüşleri ve cephe özellikleri ile korunarak yenilecek yapılar olup parsellerde 62 m²öneri inşaat alanı
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Arsa Payı: TAM
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri :Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 42 Ada, 11 Parsel, KERAMETTİN Mahalle/Köy, Taşınmaz iki yola cepheli olup, köşe parseldir. Cepheli olduğu Çeşme Sokak oldukça dar(yaklaşık 4metre) beton kaplama, yer yer basamaklı ve diktir. Taşınmaz 50 yaşın üzerinde, iki katlı kiremit çatılı sobalı yığma kargir eski Muğla evidir. Taşınmazın avlusunda ayrıca müştemilat bina bulunmaktadır. Avlu duvarları yüksektir. Avluya iki kanatlı demir kapıdan girilmektedir. Binalar oldukça bakımsız olup ağır bakım gerektirmektedir. binalarda kısmı çürüme ve dökülmeler ile büyük oranda yıpranma mevcuttur. Yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı; 3A, fiili ve fiziki durumuna yıpranma oranı %60 olarak belirlenmiştir.
Adresi : Keramettin Mah. Çeşme Sok. No:30 Menteşe / MUĞLA
Yüzölçümü : 94,81 m2
Arsa Payı: TAM
İmar Durumu :İnşaat tarzı Muğla koruma imar planı 1.Bölge içerisinde yer aldığı, her iki parsel içerisindeki yapıların görünüşleri ve cephe özellikleri ile korunarak yenilecek yapılar olup parsellerde 62 m²öneri inşaat alanı
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/122 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR