MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menemen'de 116 m² daire icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024502
Şehir : İzmir / Menemen
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/267 TLMT
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN İCRA DAİRESİ
2017/267 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 3168 Ada, 4 Parsel, Ulucak Mahalle/Köy, 5 kat -11nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Menemen İlçesi,ULUcak Mahallesi, 3168 ada 4 parsel de ana taşınmaz niteliği''Arsa'' olarak tapuda kayıtlı taşınmazda bulunan Ulucak -9 Eylül Mahallesi 11.cd no:6 5.kat 11 nolu bağımsız bölümün mesken niteliklidir.Parselin konumu, Ulucak Mahallesinde olup, doğu cephesi 11.caddeye cepheli olup bu sokaktan numara almaktadır. Topografik durumu düz, geometrik şekli yaklaşık dikdörtgen tarzında olup, alt yapısı mevcut olup, Belediyenin tüm olanaklarından faydalanmaktadır.Taşınmaz ortalama kuş uçuşu olarak doğu istikametindeki Çanakkale Asfaltına -9.caddeye 380m, kuzeyindeki cephe aldığı 11.cadde ile kuzeyindeki 8.caddenin kesişim kavşağına 90m, kuzeydoğu istikametindeki Ulukop İ.Ö.O.'na 600m, kuzey istikametindeki Menemen Adliye Binasına 8500 metre mesafede bulunmaktadır.Bina bağımsız bölüm zemin kat dahil 7 katlı ve her normal katında 2 bağımsız bölüm olan toplam 14 bağımsız bölümlü binanın 5. katında ön cephenin sol tarafında bulunmaktadır.Tek asansörlüdür. Binada doğalgaz mevcut olup, bağımsız bölüm kullanılmadığından doğalgaz bağlanmamıştır. Bina ortak merdivenin sahanlığı ve basamakları mermer ile kaplama olup, korkuluğu metal doğramasdır. Giriş kapısı çelik olan bağımsız bölüm 3 oda, salon, mutfak ve banyo ile balkondan ibaret olup, pencereleri PVC doğrama ve demir korkuluklu, iç kapılar ahşap kapıdır. Tavanlarda alçıpan süslemeler yoktur. Islak hacimler seramik, odalar laminant ile kaplamadır.Binada doğalgaz mevcut olmayıp sobalıdır.Alanı brüt yaklaşık 135,00m2 net alanı yaklaşık 116,00m2'dir. Belediyenin tüm olanaklarından yararlanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede yakın zamanda satışa çıkarılmış satılmış benzer gayrimenkuller fiziksel özellik, büyüklük imar durumu, konum,görülebilirlik, alt yapı imkanı gibi ölçütler dahilinde mukayese edilerek ve taşınmazın alanı, büyüklüğü, çevresinin doluluk oranı, yapıların inşaa tarzı, inşaatta kullanılan malzemelerin teknik özellikleri, emsallerine göre avantaj ve dezavantajları, satılabilirliği, kulllanılış şekliile yıpranma payı, yöredeki alım-satım ve kiralama ilişkileri ile bunların parasal değerleri,Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlenen yapı birim m2 değerleri, Borçlu adına tam hisseli mesken niteliğindeki taşınmazın özellikleri, çevrede emsal niteliklere haiz taşınmaz ve yapı değerleri gözönüne alınarak yapılan araştırma ve kıyaslamalar neticesindeki değerlendirmede bağımsız bölüm değeri yıpranma ve arsa payı dahil 340.000,00 TL olarak belirtilmiştir.
Adresi : Ulucak-9 Eylül Mahallesi 11.Cd.No:6 5.Kat 11Nolu Bağımsız Bölüm Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde kaldığı, TAKS:0,40E:1,20,hmax:21,80m konut imarlıdır
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/267 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR