MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menemen/Ulucak'ta 3+1 120 m2 daire icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962605
Şehir : İzmir / Menemen
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1677 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2017/1677 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Menemen İlçe, 60286 Ada, 1 Parsel, ULUCAK Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm İzmir İli, Menemen İlçesi, Ulucak Köyü, 60286 ada, 1 parselde kayıtlı, D Blok,5.kat,11 bağımsız bölüm numaralı tapuda mesken olarak görünen taşınmaz tarif olarak Çiğli Menemen yönünde İzmir-Çanakkale yolu üzerinde ilerlerken Egekent 2'ye gelince sağa, 3. caddeye girip sonuna kadar ilerleyip sola, 5. caddeye dönünce ilerde sağ kolda yer alır. Taşınmaz Menemen Anadolu İmam Hatip Lisesine ve Ulukent Çok Amaçlı Spor Salonuna yürüme mesafesinde olup Egekent 2 pazar yerine 900m. mesafededir.Taşınmazın ulaşım problemi bulunmamaktadır.Konu meskenin yer aldığı ana gayrimenkul 8 bloklu Ata Vadi Sitesi(eski adıyla Zirve Park Evleri) olup 10.532,00m2 alanlı 60286 ada 1 parsel üzerine kurulmuştur.Ana gayrimenkulde kat irtifakı kurulu olup ana taşınmaz 'arsa ' olarak kayıtlıdır.Sitede açık otopark ve havuz mevcut olup site etrafı duvar üzeri demir korkulukla çevrilidir.Bloklarda 14'er bağımsız bölüm mevcut olup her blokta 1 adet asansör ve doğalgaz tesisatı yer alır.Bina giriş kapısı camlı demir kapıdır, bina içi zeminler seramik kaplı, duvarları saten boyadır.Konu mesken bodrum+zemin+6 katlı D Blokta 5.katta(ara katta) merdivenden çıkınca solda yer almakta olup net 120m2 brüt (duvarlar dahil)136m2 kullanım alanına sahiptir.Konu mesken apartman girişi kapısını karşımıza alıp binaya baktığımızda 5. katta soldaki meskendir.Mesken doğu-kuzey-batı olmak üzere 3 cephelidir ve 5. caddeye bakmaktadır.Yüksekte olduğundan önü açıktır, şehir manzarasına sahiptir.Konu mesken 3+1 olup salon,mutfak, biri ebeveyn banyolu 3 oda, banyo-wc ve büyükçe bir balkondan oluşmaktadır. Salon ve odalarda zeminler laminat parke, duvarlar saten ve tavanlar plastik boyalı, kartonpiyerli, banyolarda zeminler seramiktir. Mutfakta hazır mutfak dolabı, banyoda duşakabin, klozet ve hilton lavabo mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı,pencereleri pvc doğramadır. Meskende doğalgaz tesisatı bağlı ve kullanımdadır. Taşınmazın 2012 yılında yapı ruhsatı aldığı şifahen öğrenilmekle, konumuz mesken 5 yaşında kabul edilmiştir.(kıymet takdiri tarihinde)Konu sitenin Menemen Tapu Müdürlüğündeki dosyası incelenerek vaziyet planından blok bazında, numaratajdan bağımsız bölüm bazında yer tespiti yapılmış, taşınmazın yer tespiti tereddütsüz olarak gerçekleşmiştir.Konu meskenin kira değeri aylık 1.100,00TL'dir.Konu meskenin mevkisi, çevre yapılaşması ve çevredeki donatılar, ana arterlere ve ulaşım araçlarına mesafesi, içinde bulunduğu sitenin özellikleri, bulunduğu binanın yaşı, yapım tarzı ve malzeme kalitesi, meskenin yönü, manzarası ve önü açıklığı göz önüne alındığında günümüz ekonomik koşulları itibariyle satış değeri 280.000,00TL(ikiyizseksenbinTL) olarak belirtilmiştir.
Adresi : İstiklal Mahallesi 5.Cadde Ata Vadi Sitesi No:28/3 D Blok K:5 D:11 Menemen İzmir Menemen / İZMİR
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 30/3378
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde kalmaktadır.Ayrık nizam E:1.20,hmax:21.80 mt.konut imarlıdır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı İİK 127. Maddesine göre : taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğe çıkartılmış olup, ilgililerin adreslerinin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adreslerinin tebligat adresleri olarak kabul edileceği, bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmayacağı, elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebligat yerine geçeceği ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1677 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR