MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menemen ilçesinde 100m2 daire icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945743
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : KAZIMPAŞA MAH. / MENEMEN
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EKSPRES 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1932 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda - Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2017/1932 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : İzmir ili Menemen ilçesi Kasımpaşa mah. 539 ada 5 parsel 2. kat 3 nolu bağımsız bölümde kayıtlı 232,73 m2 alanlı, ana taşınmaz niteliği arsa, 1/4 arsa payı olan taşınmaz, kat irtifakı ile kayıtlı, borçlu adına tam hisse ile kayıtlı, taşınmaz 1002 ve 1007 sokakların köşesinde bulunan ve 1002 sokaktan 32 kapı numarası alan apartmanın 2. kat 3 nolu dairesidir. Taşınmazdüz bir topografyaya sahip ve tapuda arsa cinsiyle kayıtlı olup zeminde 4 katlı bir bina mevcuttur. Bağımsız bölümün yer aldığı bina, her katta tek daire olan 4 katlı betonarme karkas bir yapıdır. Satışa konu daire, salo-açık mutfak, hol, banyo-wc ve 2 odadan ibarettir. Salon ,hol, antre ve odaların zemin kaplaması laminat parke, hazır mutfaklı, banyo granit, banyo-wc asma tavanlı, zemin kaplaması seramik, duvarları fayans kaplı, duşakabinli, iç kapılar amerikan panel, dış doğramalar ahşap görünümlü PVC çift cam, kalorifer petekleri bulunmakta ancak doğal gaz bağlantısı yapılmamıştır. Dış kapı çeliktir. Daire alanı yaklaşık 100 m2 dir. Taşınmaz İzmir-Çanakkale Yolu'nun batısında yer almaktadır. Kaymakamlık'a 430 m, Menemen Devlet Hastanesine 900 m, Menemen İzban istasyonuna 750m, izmir-Çanakkale Yolu'na 170m, Dokuz Eylül İlkokulu'na 200 , yaklaşık ve kuşuçuşu mesafededir. ilçedeki sağlık, eğitim, resmi tesis gibi kentsel donatı alanları ile alışveriş yerlerine ulaşımı kolaydır. Ana taşınmaz Çevre ve Şehircilik Bakanılğı Yapı yaklaşık Birim maliyetlerine göre III-B yapı sınıfına girmekte olup, keşif tarihi itibariyle %10 mertebesinde yıpranmalı bir yapı olduğu kanat edilmiştir. Taşınmazın toplam değeri 200.000Tl dir.
Adresi : Kasımpaşa mahallesi1002 ve 1007 sokakların köşesinde bulunan ve 1002 sokaktan 32 kapı numarası alan apartmanın 2. Kat 3 nolu dairesidir. Menemen / İZMİR
İmar Durumu : Parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içerisinde kaldığı, blok nizam 4 kat konut imarlı olduğu belirtimektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda - Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127 maddesi gereğince, işbu satış ilanı,tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1932 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR