MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menemen/Gazi Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MENEMEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047708
Şehir : İzmir / Menemen
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / MENEMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSES 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/282 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENEMEN
İCRA DAİRESİ
2019/282 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir ili Menemen ilçesi Koyundere mevkii 4336 ada 1 parsel A blok 2. kat 9 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz,taşınmaz tarif olarak Egekent 2 'nin en doğusunda, Mülteci Yaşam merkezine 300 metre mesafede ROGE inşaat'ın yaptığı sitede yer alır. Taşınmaza ancak özel araçla ulaşım mümkündür. Meskenin yer aldığı ana gayrimenkulde kat irtifakı kuruludur. Parselde 3 blok mevcut olup, çok sayıda bağımsız bölüm yer almaktadır. Meskenin yer aldığı A blok parselin güneydoğusundaki bloktur. Blok bodrum+zemin+6 kattan müteşekkildir. Binada zemin ve normal katlarda 4'er adet mesken mevcuttur. Binaya giriş zemin kattandır. Binada asansör mevcuttur ancak doğalgaz mevcut değildir. Bina giriş kapısı camlı özel kapıdır. Bina giriş zemini kat holleri ve merdivenler mermer kaplıdır. Sitede henüz inşaat halinde olan bir havuz bulunduğu, sitenin dış duvarlarının, peyzajının ve sitedeki blokların bazı ince inşaat kalemlerinin henüz yapılmamış olduğu, inşaatın devam ettiği görülmüştür. Mesken 3+1 olup, yapılan kaba ölçüme göre net 117 m2, brüt (duvarlar dahil) 135 m2 alana sahiptir. Mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo-wc, kiler antre ve 2 balkondan oluşmaktadır. Meskende salon ve odalarda zeminler tefsiye betonu atılmış, laminat parke döşenmemiş halde diğer zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Banyoda duvarlar fayans kaplıdır. Duş yeri, duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta hazır mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin dış kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramadır. Mesken 3 cephelidir. sokağa bakmaktadır. Bağımsız bölüm natamam ve boş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın belediye nezdinde sorunu bulunmadığı varsayılarak mevcut durumdaki satış değerinin 185.000Tl olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Gazi Mah. 7744 Sok. Roge İnşaat Sitesi A Blok No: 31 Kat:2 D.9 Menemen / İZMİR
İmar Durumu : İnşaat tarzı 4 koşullu imar adasında kalmaktadır. TAKS:0,40, Toplam inşaat alanı: 8.640 m2 , Hmaks:24,80 m, konut imarlıdır.
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Adliye Sarayı Mezat Salonu Zemin Kat Z-16 Nolu Oda MENEMEN / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127 maddesi gereğince, işbu satış ilanı,tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR