MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Menderes'de bahçeli kargir ev mahkeme kararıyla satılıktır

MENDERES SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928042
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : AHMETBEYLİ MAH. / MENDERES
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/19 Satış
Muhammen Bedeli
:
960507 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/19 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Ahmetbeyli mahallesi, Pananoz (Yoncaköy) mevkiinde kain tapunun 260 Ada, 7 Parsel'inde kayıtlı, BAHÇELİ KARGİR EV vasıflı taşınmazdır, iki katlı betonarme tarzında yapılmış dubleks olarak kullanılan bir yapıdır, üzeri kiremit kaplamalı ahşap çatı ile kapatılmıştır, yaklaşık 30 yıllık bir yapıdır, giriş kapısı çeliktir, yapı tüm olarak salon-mutfak-üç oda, banyo ve wc den ibarettir, zemin katta salon, açık mutfak, wc, dışarıda zemine oturan teras ve üzerinde ahşap pergole vardır, mutfak hazır mutfak tarzında yapılmıştır, tabanlar karo plaka ile döşeli, dış cephe doğramaları ahşap üzerinde ahşap kepenk bulunmaktadır, ahşap merdiven ile 1.kata çıkılmaktadır, 1 katta üç oda banyo ve iki balkon vardır, faydalı net 126 m2 dir, parsel içerisinde 10 yaşlarında 2 adet nar, 2 adet çam, 3 zeytin ve 6 süs bitkisi ağacı bulunmaktadır. Yoncaköy tatil sitesi içerisinde bulunan taşınmaz Ege denizine 400 metre, Kuşadası-Seferihisar karayoluna 300 metre mesafededir, ulaşım kolaylığı bulunmaktadır, yol, su, elektrik, telefon, altyapı ve belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : 4137 Sk. No:4 Yoncaköy-Ahmetbeyli-Menderes/İzmir
Yüzölçümü : 631,36 m2
İmar Durumu : 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları Danıştay 6.Dairesince iptal edilmiş, 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığı ile koordineli olarak devam etmektedir
Kıymeti : 960.507,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : MENDERES ADALET SARAYI - Sulh Hukuk Mahkemesi Yz.İşleri Müdürlüğü odası önü MENDERES / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- Taşınmazın mükellefiyetler listesinde yazılı ilgililerinden herhangi birisine tebligat yapılamadığı taktirde, iş bu ilanın tebligat yapılamayanlara da tebliğ edilmiş sayılacağı.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR