MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Menderes Cüneytbey Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112782
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : CÜNEYTBEY MAH. / MENDERES
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi Barbaros Mah. 408 Sk. No:2 Çevre Yolu Üzeri Menderes - İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2019/1265 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Menderes İlçe, 1001 Ada, 1 Parsel, MENDERES(CUMAOVASI) Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Dosya arasında mevcut 25/11/2019 tarihli Bilirkişi raporu uyarınca; Dairenin bulunduğu arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde betonarme tarzında yapılmış dört katlı bir yapı bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz daire C Blok birinci kat (6) B.B. No.lu dairedir. Giriş kapısı çelik kapı,dış cephe doğramaları plastik doğramadır. Salon,mutfak,3 oda+ebeveyn banyosu, banyo,wc'den ibarettir.Islak hacimler seramik,diğer alanlar laminat parke ile kaplıdır.İç kapılar amerikan panel kapıdır.Mutfak,hazır mutfak tarzında yapılmıştır. Banyo ve wc tabanları seramik, duvarları fayans ile kaplıdır. Doğalgaz tesisatı yapılmış,bağlantısı yapılmamıştır.Üç adet balkonu vardır,bina faydalı net alanı 100,00 m2'dir. Taşınmaz Sera Garden Sitesi içinde bulunmakta olup bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Güvenlik, doğalgaz vardır. Alt yapı hizmetleri yapılmıştır, ulaşım kolaylığı vardır.Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmakta dır. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde konut alanında kalmakta olup yapılaşma koşulu en çok 4 kat, E-0,80'dir.
Adresi : Cüneytbey Mah. Öztürkler Sk. Sera Garden Sitesi C Blok K:1 D:6 Menderes / İZMİR
Yüzölçümü : 100,00 m2 Arsa Payı : 20/1000
Kıymeti : 350.000,00 TLKDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası 2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi Barbaros Mah. 408 Sk. No:2 Çevre Yolu Üzeri Menderes - İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR