KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi\Köşkdağı'nda 4+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091994
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KÖŞK MAH. / KILIÇASLAN
Oda Sayısı : 4+1
: 175
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 15
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
598,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ


2019/346 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 No'lu TaşınmazıN Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Köşkdağı Mah., 3600 ada, 4 parselde kayıtlı, 2.709,90 m2 yüzölçümlü, 15 katlı karkas bina ve arsası vasfındaki ana taşınmazın, 56/2709 arsa paylı, 1.kat 3 nolu mesken bağımsız bölümüdür. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat, zemin kat, 14 normal kat ve dubleks üst kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 10-15 yıllık, zemin kat sokak cephesi dükkan olup normal katları mesken dairelerden oluşan, normal katlarının her birinde 3 er adet mesken daire bulunan, merkezi sistem doğalgaz kaloriferli, çift asansörlü bir binadır. İpotekli bağımsız bölüm binanın 1.katındaki 3 nolu bağımsız bölümdeki meskendir. 175m2 net alanlı olan bağımsız bölüm, 4 oda. Salon. Mutfak. Banyo, lv&wc, duş, antre, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Kuzey, batı ve güney yönlere üç cephelidir. İç kapı doğramaları amerikan panel, pencere doğramaları ahşap görünümlü pvc ve ısıcamlı, daire giriş kapısı çelik kapı tabir edilen dekoratif kaplamalı saç kapılardandır. Zeminleri, ıslak hacimlerde seramik kaplamalı, diğer yerlerde laminat parke kaplamalıdır. Duvarları, ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, salonda bir duvar kağıt kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalıdır. Ankastre mutfak tezgah ve dolapları yapılıdır. Antrede vestiyer dolabı bulunmaktadır. Bir balkonu ahşap görünümlü pvc doğramadan camekan ile kapatılarak mutfağa katılmıştır. Meskende alarm sistemi bulunmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Gültepe Mah. Gelincik Sk. No:6 Çamlıca Apt. K:1 D:2 Melikgazi / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları dahilinde 4 katlı ayrık nizam konut alanı olarak ayrılmış imar parselidir.
Kıymeti : 598.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR