KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Yıldırım Beyazıt'ta daire icradan satılıktır

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925271
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / KILIÇASLAN
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10813 Esas
Muhammen Bedeli
:
325000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2018/10813 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 8138 ada, 1 parsel de kayıtlı 1.741,25 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki ana taşınmazda 1/40 arsa paylı 1. kat, 1 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür. Taşınmaz bulunduğu konum itibariyle kentsel kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana yapı bodrum kat, zemin kat ve 14 normal kattan oluşmaktadır. Yapı çift asansörlü olup, her katta iki adet daire vardır. Zemin katında da dükkanlar vardır. Satışı yapılacak olan bağımsız bölüm brüt 185,00 m2 alana sahip olup; net alanı 128,50 m2 ' dir. Daire 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre, giyinme bölümü, veranda ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke olup; antre, mutfak ve ıslak hacimli yerler ise seramik kaplamadır. Tuvalet, lavabo ve banyoların duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Diğer odalar, salon ve mutfak duvarları ise saten alçı üzeri saten boya olup; salon ve oda duvarlarının bir cephesi ile antre duvarlarının tamamı duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Tuvalet ve banyo tavanları pvc ile ters tavan yapılmıştır. Salon ile odaların tavanlarında alçıpan ile ahşap görselli özel tasarım gizli led aydınlatmalı ters tavan yapılıdır. Taşınmazın dış kapısı dekoratif çelik kapı olup; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ile balkon kapısı ahşap görünümlü ısıcamlı pvc ' dir. Mutfak L şeklinde olup; çimstone tezgahı mevcuttur. Tezgahın altında ve üstünde laminat dolaplar mevcuttur. Mutfak balkonu camekan ile kapatılmış olup; dükkan üstü bulunan terasın üstü kapatılarak verandaya çevrilmiştir. Banyoda duşakabin mevcuttur. Taşınmaz kalorimetreli merkezi doğalgaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Daire kuzey, batı ve güney yönlerine 3 cephelidir.

Adresi : Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Felek Sokak, Seyithan Apt. No:88/1
Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.741,25 m2
Arsa Payı : 1/40
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=2,14;
Yençok=42,50m özelliklerinde konut alanında kalmaktadır

Kıymeti : 325.000,00 TL
KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 19/02/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 15:10 - 15:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak,
Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı)
Kocasinan / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10813 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR