KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Mimarsinan'da 3+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997700
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2213 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.07.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 11:00
Satış Yeri
:
KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 6. İCRA DAİRESİ

2019/2213 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 444 Ada, 13 Parsel, MİMARSİNAN Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz bodrum +zemin +9 normal kattan oluşan betonarme karkas taşıyıcı sistemli ,kaloriferle ısıtılan ,doğalgaz tesisatlı ,asansörlü ,her katında 4'er dairenin bulunduğu ,4 a yapı sınıflıdır .İhaleye konu 2.katta yer alan 9 bağımsız bölünm nolu mesken 3 oda , 1 salon ,banyo ,mutfak ,wc ,2 balkon ve antre mahallerinden oluşan ,mekan zeminleri laminant kaplamalı ,ıslak mekan ve zemin duvarları fayans kaplamalı ,iç kapıları ahşap doğramalı ,çelik ana giriş kapılı ,pvc pencere doğramalı ,kuzey ve doğu cepheli olupbu yönden doğal ışık almaktadır .İhaleye konu taşınmaz Kentsel Kamu Hizmetlerinden faydalanmaktadır .
Adresi : Şirinitepe Mah .Hitit Sok ,Güvenal B Blok Apt No:29/9 Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 7.361,89
Arsa Payı : 1000/122000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli uygulama imar palnınıda E:1.80 YOĞUNLUKLU KONUT ALANINDA KALMAKTADIR .
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir .İpotek şerhi vardır .
1. Satış Günü : 26/07/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, (KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf) 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2213 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR