KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Mimarsinan'da 105 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909444
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNANBAHÇELİEVLER MAH. / MİMARSİNAN
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ YENİ HABER 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/127 Tal.
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ

2018/127 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan mahallesi, 563 Ada, 2 Parselde, 21.blok, 7.kat, A giriş, bağımsız bölüm no:14 Nolu taşınmaz. Taşınmaz tapuda mesken niteliklidir. Taşınmaz Melikgazi belediyesi imar planı içindedir. Her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından yararlanır durumdadır. Söz konusu meskenin bulunduğu apartman çevresinde kendisi ile benzer özelliklere sahip çok katlı apartmanlar bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu Osmanlı apartmanı zemin+15 normal katlı, betonarma karkas taşıyıcı sistemli, bütün katları mesken olarak düzenlenmiş, her normal katında 4' er dairenin bulunduğu, ahşap oturtma çatılı, çift asansörlü, kaloriferle ısıtılan bir binadır. Osmanlı apartmanı A giriş 7. kat 14 nolu daire olan taşınmaz ise: 105 m² inşaat alanlı, çelik giriş kapılı, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre, 2 balkondan oluşmaktadır. Normal mekan zeminleri laminant parke kaplamalıdır. Antre ve ıslak mekan zeminleri fayans kaylamalıdır. Normal mekan duvarları sıva üzeri badanalı, WC ve banyo duvarları ve zeminleri fayans kaplıdır. Mesken iç mekan kapıları ahşap pres kapı, penceleri ise PVC plastik doğramalıdır. Söz konusu mesken güney ve doğu cepheli olup, bu cephelerden doğal ışık almaktadır. Ayrıntılı bilgileri dosyasındaki bilirkişi raporunda olup, fotoğrafları da bilirkişi raporundadır. Taşınmazın tapu kaydında Kayseri 2.Aile Mahkemesinin 2017/198 e sayılı dosyasından konulan 09/03/2017 tarih ve 8906 yevmiye ile işlenmiş İHTİYATİ TEDBİR şerhi bulunmakta olup, Kayseri 2.Aile Mahkemesinin esas icra dosyası olan Bursa 10. İcra dairesine vermiş olduğu 31/08/2018 tarihli yazı cevabında " TAŞINMAZ ÜZERİNE KONULAN İHTİYATİ TEDBİRİN HALEN DEVAM ETTİĞİ, İHTİYATİ TEDBİRİN DEVİR VE TEMLİKİ ÖNLEYİCİ MAHİYETTE OLDUĞU, AYRICA CEBRİ SATIŞA ENGEL OLMADIĞI" bildirilmiş, cevap yazısı dosyadadır Aynı şeklide tapu kaydında 28/02/2017 tarihli "Aile konutudur" şerhi bulunmaktadır.

Adresi : Mimarsinan Şirintepe Mah. İlkbahar Caddesi, Osmanlı Apartmanı A Giriş, 7.Kat, 4/14 Nolu Bağımsız Bölüm - Melikgazi / KAYSERİ

Yüzölçümü : 73.360,68 m2 (Ana taşınmazın tamamı)

Arsa Payı : 1/1980

İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmaz Melikgazi Belediyesi imar planı içinde olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereği E=2,80 yoğunluklu, Hmax=48 m Yapılaşma izinli ve konut alanındadır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : D6syasındaki tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle, satış için belirlenen yer, gün ve saatte yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/127 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
İş bu satış ilanı tapu kaydında ad ve adresleri geçipte tebliğ edilemeyen ilgililere ve adresi bulunmayanlara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR