KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Konaklar'da 4+1 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995128
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : KONAKLAR MAH. / MİMARSİNAN
: 175
Bulunduğu Kat : 10
Binadaki Kat Sayısı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 12.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13335 Esas
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
30.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 4. İCRA DAİRESİ

2018/13335 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili Melikgazi ilçesi Konaklar Mah 2813 ada 7 parselde kayıtlı A blok 10 kat 29 nolu mesken olup 7.081,49 m2 alanlı bir parsel üzerinde yapılmış bodrum kat+zemin kat+13 normal katlı binanın 10.katındaki 29 nolu mesken niteliğindeki bağımsız bölümdür binada 39 adet kornut niteliğinde taşınmaz bulunmaktadır bu duruma göre daireler merdiven kovasının çıkış istikametinde sağda ve solda konuşlandırılmıştır binada 2 adet asansör bulunmakta olup bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadan yapılmıştır merdiven basamakları mermer ve kat sahanlıklar zemini seramik ile kaplanmıştır merdiven ve balkın korkulukları alimünyum doğramadan imal edilmiştir binanın dışı boyalı ve kuzey cepheye bakmaktadır daire 175.00 m2 brüt alanlı olup net alanı ise 130 m2 olarak tespit edilmiştir 4oda+mutfak+atre+hol+banyo+wc olarak projelenmiştir daire giriş kapısı çelik kaplı olmakla beraber daire içerisi oda zeminleri laminat parke kaplamalı olup mutfak+wc-banyı atre gibi ıslak zeminleri seramik kaplıdır daire oda duvarları alçı sıva üzeri saten ile kaplanmıştırıslak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmıştır penceler pvc doğramadan imal edilmiştir oda kapılarının ise lake boya kanatlı kapı türünden yapılmıştır mutfak içerisinde mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur satış konusu bağımsız bölüm Güney Batı cephelerini görmektedir dairede iki adet balkon mevcut olup yatak odasında bulunan balkon pvc doğrama ile kapatılmıştır Ayrıntılı bilği bilirkişi raporumuzda mevcuttur
Adresi : Kayseri İli Melikgazi İlçesi Gökkenk Mah.1802.Sokerkan Deneme Sitesi A Blok No:13/29Melikgazi / KAYSERİ
Yüzölçümü : 7.081,49 m2
Arsa Payı : 4/356
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında konut alanında kaldığı anlaşılmıştır
Kıymeti : 320.000.00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : haciz ipotek
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/07/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR