KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Eskişehir Mahallesi'nde 120 m2 daire icradan satılıktır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910145
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 120
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1374 Esas
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 09:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2018/1374 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi ilçesi, 1. Eskişehir Mah, 3183 Ada, 1 Parsel, ana taşınmaz niteliği on katlı apartman ve arsası olan, 1. kat, 6 nolu bağımsız bölüm mesken; 24/09/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre: Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek bir konumda, bina betonarme niteliğinde bodrum kat+zemin kat+9 normal katlı olarak inşa edilmiş, bina her katında iki daire bulunmakta olup yapı içerisinde konut amaçlı olarak kullanılan toplam 30 adet mesken nitelikli taşınmaz bulunmakta, daireler merdiven kovasının çıkış istikametinde sağda ve solda konuşlandırılmıştır, binada iki adet asansör bulunmakta, bina giriş kapısı alüminyum doğramadan inal edilmiş, bina girişi, merdiven sahanlıkları ve merdiven basamakları zemini mermer ile kaplanmış, binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmış, binanın giriş istikameti bina yerleşimine göre güney cepheye bakmaktadır,satış konusu daire projesine göre brüt 165,00 m2 alanlı olarak inşa edilmi, brüt kakstan hareketle daire net alanı 120 m2 olarak tespit edilmiş, satış konusu daire 4 oda+mutfak+antre+banyo+wc olarak projelendirilmiş, daireye giriş dekoratif çelik kapılı olup, daire içerisi odaların zeminleri laminant parke kaplamalı, antre,hol,banyo gibi ıslak zeminleri seramik kaplıdır, ıslak hacimlerdeki duvarlar fayans kaplanmış, daire duvarları sıva üzeri saten boyalıdır, daire oda tavanları alçı sıva üzeri tavan boyası ile boyanmış, tavanlarda stropiyer uygulamaları bulunmaktadır, pencereler PVC doğramadan, oda kapıları ise amerikan panel kapı sınıfından imal edilmiştir. mutfak içerisinde, mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur, daire merkezi doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmakta, bağımsız bölüm güney-doğu-kuzey cephelerini görmektedir, dairede iki adet balkon olduğu, mutfak balkonunun cam balkon uygulaması ile kapatıldığı, taşınmazın yaklaşık 13 yıllık bina olduğu bildirilmiş, ayrıntılı bilgi dosyadaki bilirkişi raporunda müracaat halinde öğrenilebilir.

Adresi : Esenyurt Mah. Özge Geçidi Sk. Demir Sitesi N.1/6 Melikgazi / KAYSERİ

Yüzölçümü : 2.860,89 m2 Arsa Payı : 97/2860 Borçlunun Hissesi :TAM

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planında konut alanında kaldığı

Kıymeti : 240.000,00 TL KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibi,Diğer : ipotek, hacizler,Y.P.T.01/11/2005 beyanı,6 nolu kömürlük eklentisi

1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 09:55 - 10:00 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :

*** Borçlunun taşınmazdaki Tam hissesi satışa çıkartılmış olup;

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1374 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR