KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Melikgazi/Erenköy'de 3 adet bağ evi hissesi icradan satılıktır

KAYSERİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091128
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 2247
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/200 Tal.
Muhammen Bedeli
:
1,650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAYSERİ
2. İCRA DAİRESİ

2018/200 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri İl, Melikgazi İlçe, 5095 Ada, 16 Parsel, ERENKÖY Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, Erenköy Mahallesi, 1455. Sokak No:1/2 Melikgazi Kayseri adresindedir.
Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Erenköy Mahallesi, 5095 ada, 16 parsel no tapu kayıtlarında bulunan 2.247,12 m2 yüzölçümlü zemin üzerinde bulunan 3 adet bağ evi ve arsası nitelikli ana taşınmazdaki C blok 1 bağımsız bölüm nolu dubleks villa olup, arsa payı 1/3 hissedir. Bu taşınmaz mülkiyeti ise Alpkağan DOĞAN'a aittir. Alpkağan Doğan adına olan 1/3 hisse satlıktır.
Satışa konu taşınmaz arsası, Melikgazi Belediyesi imar planı içerisinde, her türlü belediye alt ve üst yapı imkanlarından faydalanır durumda, % 0-2 eğimli, doğudan ve kuzeyden yola cepheli, diğer yönlerden komşu parsellerle sınırdaş olup, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı gereğince ayrık nizam 2 katlı yapılaşma izni bulunmakta ve konut alanında kalmaktadır.
Bu taşınmazın 25 metre doğusunda Billur Bağları Caddesi, yaklaşık 75 kuzeydoğusunda Erenköy Cami, yaklaşık 550m kuzeybatısında İğdelidere Caddesi ve yaklaşık 1350 kuzeydoğusunda Komando Caddesi bulunmaktadır. Satış konusu taşınmazın bulunduğu yer insanların 4 mevsim şeklinde müstakil olarak oturduğu villa olarak tasarlanmış evlerin bulunduğu bir konumdadır.
Taşınmaz arsası içerisinde 3 adet site olarak planlanmış villalar bulunmaktadır. Sitenin etrafı beton duvarlar ile çevrilidir.
Taşınmaz betonarme karkas taşıyıcı sistemli, tek eğimli çatılı, doğalgaz tesisatlı ve kaloriferle (kombi) ısıtılan, bodrum + zemin + 1 normal ve çatı katından oluşan, dış duvarları traverten taş kaplamalı, bodrum katında malzeme odası, 3 adet depo ve sığınak mahalleri, zemin katında salon, mutfak, yemek bölüm, giriş holü, lavabo-wc ve teras mahalleri, 1. katında 3 adet yatak odası, banyo, hol, soyunma odası, galeri boşluğu ve 4 adet balkon mahalleri, çatı katında bir adet yatak odası ve banyo mahalleri bulunan, çelik giriş kapılı, ahşap iç kapı doğramalı, pencereleri ahşap görünümlü PVC doğramalı, normal mekan zeminleri kısmen laminant parke, kısmen granit kaplamalı, normal mekan duvarları saten alçı üzeri boyalı, ıslak mekan zemin ve duvarları seramik kaplamalı, ayrıca zemin katta ateş tuğlasından örülü şömine mevcuttur. Banyo ve WC'ler asma tavanlı, normal mekan tavanlarında ise alçı asma tavan imalatları bulunmaktadır. Bahse konu yapı 4B yapı sınıflı, yaklaşık % 10 yıpranma oranlıdır.
Kıymeti : 1.650.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Melikgazi Belediyesi) - Plevne Mahallesi, Gayret Sokak, Ayhanlar Plaza; Zemin Kat; No:8/A (Kayseri Adliyesi Baro Çıkışı Karşısı) MERKEZ / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR